Základní část skončila, Sparta nakonec třetí

Úvodní strana » Archiv » Základní část skončila, Sparta nakonec třetí

Díky dvěma výhrám v základní hrací době poskočila pražská Sparta na třetí místo tabulky. Dokázala porazit jak kolínské Draky, tak i českobudějovický Budweiser. Pražané tak v play-off narazí na ambiciózní Zlín. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Karlovy Vary a Kolín.

Karlovy Vary hrály v posledním kole na ledě posledních Českých Budějovic. Žralokům se příliš nedařilo v koncovce, Budějovice naopak potvrdily, že obranná činnost patří mezi jejich silnou stránku. Vary nakonec zvítězily 3:1.

Druhý den potřebovali karlovarští minimálně bod k tomu, aby si zajistili nejlepší výchozí pozici pro play-off, tedy první místo po základní části. Na ledě Kolína to rozhodně neměli jednoduché. Dostali se sice do vedení, druhý gól ale rozhodčí neuznal kvůli posunuté brance. Situace, která vzdáleně připomínala Murínův podvod v extralize před několika lety, však nakonec zápas neovlivnila. Kolín se sice dočkal vyrovnání, ale poslední slovo měli J. Berger s Geierem, kteří uzavřeli na konečných 3:1 pro Sharks.

Sparta dokázala první hrací den porazit Kolín 3:0, gólman Vápenka navíc udržel čisté konto. V neděli se ale tým z hlavního města trápil s Českými Budějovicemi. Kapitán Pražanů, Zdeněk Krupička, totiž musel vynechat kvůli zranění závěr první a celou druhou třetinu. Jihočeši toho využili jen částečně. Dočkali se sice vyrovnávací branky, Krupička se však ve třetí třetině vrátil a jako správný vůdce týmu nejprve na gól nahrál a potom i sám skóroval.

Zlín měl s Olomoucí celkem jednoduchou práci. Hanákům chyběli v zápase hned tři hráči z první pětky, příležitost tak dostali i ostatní. Hamé nakonec zvítězilo 8:0 a zajistilo si druhé místo v tabulce. Olomouc si naopak dalšími dvaceti trestnými minutami zajistila poslední místo v tabulce fair-play. Celkem jich tým nasbíral 109. Početně deficitní stav si letos Kohouti opravdu užili.

Jak tedy vypadá tabulka po základní části? Po deseti zápasech jsou první Karlovy Vary s 25 body. Druhý Zlín má bodů 22, třetí Sparta 20. Poslední postupující, Kolín, 16. Sezónu skončila Olomouc na pátém místě s 5 body a poslední zůstaly Budějovice s pohými dvěma body za dvě prohry na nájezdy.

Dvojice pro play-off: Karlovy Vary se utkají s Kolínem a Zlín se Spartou. Hraje se na dva vítězné zápasy, první utkání na ledě hůře postaveného v tabulce, další dva na ledě lépe postaveného. Začíná se 19. a 20. ledna.