Výsledky posledních dvou zápasů sezóny rozhodnou o pořadí

Úvodní strana » Archiv » Výsledky posledních dvou zápasů sezóny rozhodnou o pořadí

Poslední dva soutěžní ligové zápasy odehrají hráči Sparty, Karlových Varů, Zlína a Českých Budějovic tuto sobotu 8. dubna. Oba duely se odehrají na zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně. Odveta boje o třetí místo začíná ve 13 hodin, druhé finále se potom hraje ve stejný den od půl čtvrté.

O bronz
V jednu hodinu odpoledne vyjedou na led týmy Zlína a Českých Budějovic. Zlín sice v prvním měření sil zvítězil přesvědčivě 3:0, ale Jihočeši podali protest proti startu Jana Zapletala. Protest se bude ještě před zápasem projednávat, takže v tuto chvíli ještě není jasné, zda výhra Medvědů v poměru 3:0 platí. Každopádně půjde o zajímavý duel. Pokud by byl výsledek z prvního utkání uznán, musí České Budějovice vyhrát, aby si vynutily prodloužení. Jestliže duel skončí prohrou Králů nebo plichtou, budou se z bronzové medaile radovat zlínští Hamíci, kteří jsou favoritem.

O zlato
O hodně zajímavější ale bude pro všechny sledge hokejové nadšence finálový zápas mezi pražskou Spartou a karlovarským Nowacem. Pražané sice v prvním utkání zvítězili 3:0, ale žádný ze Žraloků nebude chtít, aby sparťanský gólman Vápenka udržel čisté konto i v posledním zápase sezóny. Zvláště ostrostřelec Jiří Berger vynaloží určitě všechny své síly, aby rozvlnil síť Vápenkovy branky. Pokud by se to Západočechům podařilo alespoň jednou a zároveň by neinkasovali, vynutili by si prodloužení, ve kterém bude bezesporu rozhodovat každá chybička.