Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Východ porazil západní výběr 6:5

Úvodní strana » Archiv » Východ porazil západní výběr 6:5

Poslední zápas sledge hokejové sezóny 2006/2007 patřil hráčům Kolína, Zlína a Olomouce. Ti dokázali společnými silami na zimním stadionu v Ostrově nad Ohří porazit výběr západu složený z hráčů Karlových Varů, Sparty a Českých Budějovic 6:5. Nejrychlejším bruslařem se stal Jiří Berger, vítězné vavříny pro nejpřesnějšího střelce si vychutnal Jan Zapletal.

V utkání nešlo o výsledek, ale především o dobrý pocit ze hry a o pobavení jak hráčů, tak diváků. Fanoušků se v ochozech ostrovského zimního stadionu sešlo na dvě až tři stovky a tak bylo o dobrou atmosféru postaráno. Oba trenéři, východní Stanislav Tejkal a západní František Kovář s Jiřím Bergerem starším, zvolili taktiku hry na tři pětky, každý tým představoval jednu. Jen tu olomouckou doplňoval v obraně kolínský Robert Pabst.

V první třetině nastoupil v brance východu Libor Hulín (OLO), po něm se postupně mezi tyčemi vystřídali Petr Boček (KOL) a Stanislav Molek (ZLN). Na druhé straně hájil svatyni západu nejprve Petr Janoušek (KVA), ve 30. minutě ho vyměnil Michal Vápenka (SPA). Vápenka potvrdil pověst muže, který většinou neinkasuje a udržel čisté konto. Jenomže východ ještě předtím dokázal vstřelit 6 branek, které nakonec stačily na vítězství.

Ihned po čestném buly poslance parlamentu ČR, pana Ing. Jaroslava Fialy, se z prvního gólu radoval západ, východ potom dokázal skóre nevídaně obrátit, když během několika málo minut vstřelil hned 4 branky. Domácí západ dokázal skóre ještě do konce úvodního dějství i s pomocí Hulína, který si dal vlastní gól, zkorigovat. Ve druhé třetině se Hulín přesunul do obrany, východ dokázal hlavně zásluhou aktivní a dobře hrající kolínské pětky navýšit vedení. Západu se nedařilo v koncovce. Ve třetí části hry pobavila všechny přítomné malá šarvátka v rohu kluziště, závěrečný nápor západu byl však bezzubý a proto se z výhry 6:5 radoval tým složený z hokejistů Kolína, Zlína a Olomouce.

V první přestávce se uskutečnily dvě dovednostní soutěže. Tu první, v rychlosti bruslení, zcela ovládl západ. Ve finále se střetl Zdeněk Krupička (SPA) s Jiřím Bergerem (KVA). Úspěšnější byl nakonec karlovarský útočník. Chvíli na to si hráči vyzkoušeli přesnost střelby. Cílem bylo prostřelit maketu gólmana jeho pěti otvory. Z pěti pokusů rozvlnil Jan Zapletal (ZLN) síť dvakrát, druhý Libor Geier (OLO) jednou.

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com