Vítězný únor rudé Sparty

Úvodní strana » Archiv » Vítězný únor rudé Sparty

Pražská Sparta porazila v prvním semifinále České sledge hokejové ligy Olomoucké Kohouty hladce 5:0 a je blízko postupu do finále. Hattrick v zápase vstřelil její kapitán Zdeněk Krupička. Pražané měli po celý zápas jasnou převahu a zaslouženě slaví vítězství. Odveta je na programu příští týden v Neratovicích.

Sparta si do svých řad pozvala na hostování hned čtveřici hráčů z Kolína. Gólmanu Vápenkovi kryl záda Boček, v poli potom nastupovali Bejvl, Šafránek a Kubeš. Olomoučtí začali zápas s vědomím, že jsou outsideři a že mohou jen překvapit. Těžko uděláte z trabanta Ferrari. Že Pražané berou play-off opravdu vážně, bylo znát hned z prvního pohledu na střídačky. Zatímco na té Olomoucké sedělo deset hráčů, Sparťanů bylo třináct. Nejen proto byl pražský klub jasným favoritem duelu.

To začal potvrzovat už od vhození úvodního buly. Hned po 53 vteřinách trefil kapitán hostů Krupička z dobré pozice tyč Hulínovy branky. Slušná návštěva na zimním stadionu v Prostějově se pomalu nestačila ani vzpamatovat, když v přesilové hře znovu Zdeněk Krupička netrefil úplně prázdnou branku. První oslabení přestála Olomouc s vypětím všech sil. Jenomže v šesté minutě už hosté otevřeli skóre zápasu. Chadraba přihrál Zdeňku Krupičkovi a ten po zemi ze střední vzdálenosti vystřelil a mohl se radovat - 0:1. Necelou minutu na to padla druhá branka. Kovář ve vlastním obranném pásmu poslal puk Z. Krupičkovi, ten přebruslil celé kluziště. Ani si snad nepoložil nerudovskou otázku kam s ním a rychlým blafákem nedal Hulínovi šanci. V deváté minutě vyrazil gólman domácího mužstva puk přímo na hůl Chadraby, ale ten nestačil včas zareagovat a touš do sítě nedorazil. Tři minuty před první sirénou se do brejku dostala jedna z kolínských posil, Šafránek, Hulín však z tohoto minisouboje vyšel vítězně. V čase 13:40 byl na dvě plus dvě minuty vyloučen olomoucký Karel Veselý, který chtěl ve vlastním brankovišti ukočírovat jednoho z provokujích hráčů v rudém. Sparta ale přesilovou hru nevyužila.

V úvodu druhého dějství chyboval ve vlastním pásmu Brix, jeho minelu Z. Krupička s Němcem využít nedokázali. Sparta byla stále aktivní, Hulín musel být ve střehu. Dobré rány na něj vyslali Bejvl a Záluský. Na druhé straně zkoušel pozornost Vápenky Stodola, ale brankář hostů měl svou vyrážečku připravenou. Hanáci se osvobozovali většinou jen vyhozením do středního či útočného pásma svého soupeře, na dostřel se dostávali jen výjimečně. Ale když už se tam dostali, zkoušeli tvrdě střílet. Ve 26. minutě z úhlu pálil mimo J. Veselý. Za další dvě minuty střílel hned po buly v útočné třetině Olomouce opět J. Veselý, jeden z hráčů ve skrumáži touš tečoval těsně vedle pravé tyče. Když už se zdálo, že ve druhém dějství gól nepadne, zkompletoval svůj hattrick Zdeněk Krupička. Do brejku ho poslal Záluský, rychloruký kapitán Pražanů objel i Hulína zvýšil vedení.

V poslední třetině byla neustále v permanenci světelná tabule i oba rozhodčí. Ti posílali na trestné lavice nečistě hrající hokejisty obou mužstev. Po čtyřech minutách hry ve třetí části si do dobré střelecké pozice najel Geier, ale Vápenka jeho pokus vyrazil. Deset minut před koncem ukořistil kotouč Z. Krupička, ale jeho samostatný nájezd tentokrát Hulín vychytal. V čase 39:48 vstřelili hosté čtvrtou branku. Záluský našel před kasou Němce a ten střelou par excellence přímo do pravého horního růžku skóroval. Ve 42. minutě putovali na trestnou lavici za hrubost Brix s Kovářem, kteří si vyměňovali své názory. Sparta obléhala olomoucké útočné pásmo, Kohouti už nechtěli inkasovat. Ubránit výsledek se ovšem nepovedlo. Necelou minutu před koncem dal definitivní podobu výsledku Zdeněk Šafránek.

APA VČAS Olomouc - HC Sparta Praha
0:5
(0:2, 0:1, 0:2)

Branky a přihrávky: 5:26 Krupička (Chadraba), 6:12 Krupička (Kovář), 29:38 Krupička (Záluský), 39:48 Němec (Záluský), 44:08 Šafránek.

Rozhodčí: Kroupa, Trunečka.
Vyloučení: 7:3.