Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

V prvním zápase úspěšnější Zlín

Úvodní strana » Archiv » V prvním zápase úspěšnější Zlín

V úvodním utkání o 3. místo v České sledge hokejové lize byl úspěsnější Zlín. Po dramatickém průběhu porazil Olomoucké Kohouty 4:1. Hamé vstřelilo rychlé dvě branky, Olomouc dokázala snížit. Ve třetí třetině už ale Kohoutům nezbyly na obrat síly a po dvou sporných gólech se mohli Medvědi radovat z prvního kroku k obhajobě bronzových medailí.

Ihned po úvodním buly zatlačili Zlínští olomouckou pětici v obranném pásmu. Po několika propagačních střelách se brzy prosadili poprvé. V čase 2:54 vystřelil Šojdr a odražený puk doklepl do sítě neobsazený David Palát. Ještě než se stačili Hanáci z inkasované branky vzpamatovat, smutnili podruhé. Jen 27 vteřin od vhození buly našel Šnajdar Radima Šojdra a ten střelou do horního růžku Hulínovy branky zvýšil na 2:0. Zlín pokračoval v náporu, obrana Olomouce už však byla pozornější. Ve 12. minutě zkoušel Jaromír Veselý překvapit gólmana soupeře nahozením přes polovinu hřiště, pozorný Matoušek kotouč vyrazil. Za další minutu vyrazil Hulín puk přímo na dojíždějícího a nekrytého Fojtíka. Kapitán Medvědů ale těžký puk nezpracoval. A tak přišel trest. Z protiútoku se v čase 13:43 prosadil po Geierově asistenci krásnou střelou do levého horního růžku kasy z ostrého úhlu Jaromír Veselý a dal svému mužstvu naději do dalšího pokračování duelu.

Ve druhém dějství vrhla Olomouc většinu svých sil do útočného snažení a pokoušela se vyrovnat. Dobrou možnost měl Geier, ze střední vzdálenosti ale nechal vyniknout Matouška. O chvíli později zahrozili Medvědi, puk se dostal k Fojtíkovi, který ke své smůle stál zády k brance a tudíž nemohl zakončit. Ve dvaadvacáté minutě putoval za nedovolené bránění na trestnou lavici J. Veselý a Zlín měl v přesilové hře několik slibných šancí. Olomoučtí se ale po minutě osvobodili a udrželi hru daleko od své svatyně. Ve 25. minutě obracel oči v sloup Martin Keller. Jeho ránu totiž Matoušek špičkou lapačky tečoval jen těsně nad horní břevno. Z následného protiútoku mohli skórovat podle zápisu o utkání hosté. Situaci dva na nikoho zakončil Fojtík střelou na vyrážečku Hulína. Potom se začaly dít zajímavé věci. Martin Brix byl ve středu hřiště velmi tvrdě sražen k zemi, hlavní rozhodčí Pelant posoudil zákrok jako dovolený, což se pochopitelně nelíbilo olomoucké střídačce. A tak si muž v pruhovaném vybral svou oběť a za nesportovní chování vyloučil Karla Veselého. Své umění musel nejprve předvést Hulín, který se s vypětím všech sil natáhl po vystřeleném puku, aby o chvíli později mohl Matoušek šikovně vyjet z branky před nebezpečně se přibližujícím Geierem.

Až na začátku poslední třetiny vyloučil zlínský rozhodčí Pelant i zlínského hráče. Za napadení potrestal Zapletala. V početní výhodě se do zakončení prodral Geier, jeho pokus zneškodnil Matoušek vyrážečkou. Olomouci se přestala dařit rozehrávka, hráči v červeném nebyli schopni přejít z vlastního pásma do útočného, z čehož nakonec vyplynul tlak soupeře. Pět minut před závěrečnou sirénou se protancoval mezi obránci ke střele Šojdr, touš se zastavil o připravené betony Hulína. O několik sekund později mohl sám upalovat na Matouška Geier, byl však v ofsajdu. A tak přišla osudová 41. minuta. Staněk chtěl nejprve vystřelit od modré, rána se mu nejen že nepovedla, ale navíc se odrazila před Jana Zapletala, který spolu s Háblem uháněl na branku. Prvně jmenovaný zakončil bezchybně. Kohouti však reklamovali ofsajd, přechod za modrou čáru byl minimálně hodně sporný. V jednačtyřicáté minutě byl už poněkolikáté v zápase tvrdě sražen Brix, ale pánové v černo-bílém zůstali v klidu. Brix musel kvůli svému zranění předčasně z ledu. A jelikož Olomouc přišla o svého klíčového obránce, dal trenér Janák příležitost i ostatním hráčům z lavičky. Vteřinu před koncem inkasovali Olomoučtí počtvrté. Ze střední vzdálenosti se prosadil Radim Šojdr střelou nad hlavu Hulína. Gólman puk chytl, jenomže jeden z útočníků do brankáře najel a Hulínovi kotouč propadl za brankovou čáru. Olomouci nezbývá nic jiného, než se pokusit zítra vyhrát a vynutit si prodloužení respektive samostatné nájezdy.

APA VČAS Olomouc - ZAS Hamé Sedící Medvědi Zlín
1:4
(1:2, 0:0, 0:2)

Branky a přihrávky: 13:43 Veselý J. (Geier) - 2:54 Palát (Šojdr), 3:21 Šojdr (Šnajdar), 40:57 Zapletal (Hábl), 44:59 Šojdr (Hábl).

Rozhodčí: Pelant - Hollerová, Kratochvíl.
Vyloučení: 2:2.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:1.

Diváci: 70.

Průběh zápasu: 0:2, 1:2, 1:4.

Sestava Olomouce: Hulín - Veselý K., Staněk, Geier (C), Brix - Veselý J., Keller, Havlík (A), Stodola, Žíla. Trenér: Jiří Janák.

Sestava Zlína: Matoušek - Zapletal, Julina Pavel, Šojdr, Julina Petr - Stodůlka, Fojtík (C), Herink (A), Derka, Šnajdar, Sigmund, Hábl, Palát. Trenér: Petr Julina.

Ohlasy trenérů po zápase:
Jiří Janák (Olomouc): Na začátku jsme zaspali, udělali jsme dvě hrubé chyby, z toho Zlín proměnil ty dva góly. Zlín byl celý zápas lepší, my jsme se pokusili hrát trošku takticky, tak, že budeme bránit, zkusili jsme brejky. Jeden nám vyšel, další už ale ne. Zlín zaslouženě vyhrál, nicméně některé chyby rozhodčích, zejména ofsajd u třetího gólu, zápas ovlivnily. Do zítřka se musí uklidnit hráči, měli by si zápas rozebrat mezi sebou, potom ho hodit za hlavu a zítra se začne za stavu 0:0.

Petr Julina (Zlín): Myslím si, že dnešní zápas rozhodla hlavně první třetina, kdy jsme proměnili první dvě střely. Potom jsme Olomouc tlačili, ale i ta se začala dostávat do šancí. Pro soupeře byla vzpruha, když dal branku na 1:2. My jsme poté dlouho nebyli schopni se prosadit. Uklidnění přišlo až na konci třetí třetiny, kdy jsme zvýšili na 3:1 a v poslední vteřině na 4:1. Do zítřejšího souboje půjdeme se stejnými plány jako dnes. Je jednoduché vyhrát, ale je jednoduché i prohrát. Není to jenom tak. Každý zápas se hraje od nula nula a každý je úplně jiný.

Tak dopadl dres Rostislava Staňka po jednom z dovolených soubojů.

zveřejněno v pátek 09.03.2007

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com