V prvním kole se dvakrát rozhodovalo až v nájezdech

Úvodní strana » Archiv » V prvním kole se dvakrát rozhodovalo až v nájezdech

Novinka pro novou sezónu byla zavedena v České sledge hokejové lize. Zápasy, které po 45 minutách skončí remízou, se rozhodnou v samostatných nájezdech. A hned dvakrát bylo nové pravidlo vyzkoušeno v praxi v prvním kole České sledge hokejové ligy. Bod navíc vybojovaly Karlovy Vary v derby se Spartou a Zlín na ledě Kolína.

V Karlových Varech se odehrál souboj obou loňských finalistů. Ačkoliv domácí vedli už od úvodních minut zásluhou Jiřího Bergera a byli daleko aktivnější, Sparta se dočkala na konci druhé třetiny vyrovnání a plichtu už ubránila. Na řadu tak přišly penalty. V těch zvítězili Žraloci, rozhodující gól dal Tomáš Kvoch.

Moravské celky cestovaly do Čech, Zlín měl nečekané problémy s Kolínem. I když v zápase vedl zásluhou Šojdra a Sigmunda už 2:0, Středočeši dokázali především zásluhou Němce Roberta Pabsta vyrovnat. Nájezdy se ale povedly lépe hostům, ten rozhodující proměnil Stodůlka. Druhý den se Medvědi představili v Českých Budějovicích. A opět si nadělali zbytečné problémy. Vedli už 3:0, ale Klíma s Kovářem snížili na 2:3. V tu chvíli začala přetahovaná, nejprve přidal čtvrtý gól Zlínských kapitán Fojtík, aby minutu před koncem snížil svou druhou trefou v zápase Klíma. Poslední slovo měli ale Moravané, půl minuty před koncem uzavřel na konečných 5:3 pro Zlín Hábl po asistenci Fojtíka.

Olomouc, na jejíž soupisce bylo v obou zápasech prvního kola hned 14 hráčů, nevstoupila do ligy zrovna tak, jak by si přála. Hned po 31 vteřinách v Budějovicích prohrávala. Gólem Stodoly a dvěma přesnými zásahy kapitána Geiera však dokázala skóre otočit a nakonec si z Jihu Čech odvezla všechny tři body. Alespoň do druhého dne tak vedla tabulku České sledge hokejové ligy. V neděli se Kohoutů dařilo méně, v Kolíně kraloval na vlastním ledě domácí tým. Především díky Pabstovi, ale i ostatním hráčům, vyhrál 4:1 a podruhé za sebou tak Hanáky porazil.

Jak tedy vypadá tabulka po prvním kole? Týmy se seřadily po bodu pěkně za sebe, první Zlín má 5 bodů, druhý Kolín čtyři, třetí Olomouc tři body. Čtvrté jsou Karlovy Vary se dvěma body, ale stejně jako pátá Sparta s jedním bodem mají zápas k dobru. Poslední jsou zatím České Budějovice, na kontě mají nulu.

Další kolo: Kolín doma přivítá České Budějovice, Karlovy Vary a Sparta cestují na Moravu, na střídačku se představí v Olomouci a ve Zlíně. Hraje se 13. a 14. října.