Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

V pátém kole se rozhodlo o postupujících do play-off

Úvodní strana » Archiv » V pátém kole se rozhodlo o postupujících do play-off

Kdo letos postoupí do play-off? Tak na tuto otázku existovala odpověď už po prvním kole České sledge hokejové ligy. A pravděpodobnost, že čtveřici postupujících uhodnete, byla veliká. Karlovy Vary, Zlín, Kolín a Sparta si to letos rozdají o titul mistra České republiky.

Ale kdo titul získá, je ve hvězdách. Toho, kdo měl svého favorita, museli totiž zaskočit výsledky 5. kola nejvyšší soutěže sledge hokejistů. Zlín podlehl Spartě, ale porazil do té doby neporazitelné Karlovy Vary.

Duel Sparty ze Zlínem skončil vítězstvím mužstva z hlavního města v poměru 4:3. Sparta vedla už 2:0, Hamé poté snížilo, ale Krupičkův gól vrátil pražanům dvoubrankový náskok. Medvědi se ovšem nezvdali a brankami Paláta a Juliny vyrovnali. Čtyři minuty před závěrečnou sirénou ale po sólu vstřelil vítězný gól Krupička.

O den později se Hamíci představili v Karlových Varech. Hosté se dostali do překvapivého dvoubrankového vedení. Domácí Žraloci poté snížili, ale Fojtík přidal třetí zásah Zlína. Pět minut před koncem se podařilo J. Bergerovi opět snížit na 2:3. Západočeši si vzali oddechový čas a plánovali závěr. Všechny taktické pokyny ale vyšly naprázdno, jelikož dvě minuty před koncem uzavřel na konečných 2:4 Palát.

Olomouci se v 5. kole podle očekávání nedařilo. Jejich sobotní zápas v Karlových Varech byl jasně nalajnovaný dopředu. Diváky, kteří sledovali monotónní obléhání hanácké svatyně, tak ze spánku vyrušilo alespoň několik boxerských soubojů. Rozhodčí v zápase udělil hned dva tresty na pět minut + do konce utkání a jeden desetiminutový trest. Vary zvítězily 5:0.

V neděli na Spartě chtěli Olomoučtí co nejdéle držet bezbrankový stav. Všechny plány ale vzaly za své hned tři absence klíčových hráčů. Sparta v každé třetině vstřelila jednu branku a zvítězila 3:0. Domácí se zlobili na soupeře kvůli jeho nečisté hře. Rozhodčí ji ovšem neviděl, naopak vylučoval na obou stranách za běžné souboje. Sparťany dokonce při utkání povzbuzoval vlastní kotel čítající dva ultras.

V Českých Budějovicích se utkali domácí Králové s Kolínem. Středočeši byli favoritem duelu, i když jim chyběla německá hvězda Pabst. V zápase padly dvě branky, jedna v samotném úvodu, druhá v samotném závěru. Ve 2. minutě se trefil Dobruský, ve 45. Kubeš.

Jak vypadá tabulka? I přes první prohru v sezóně ji vedou Karlovy Vary s 19 body. Druhý je Zlín se stejným bodovým ziskem, ale s jedním zápasem navíc. Třetí Kolín má na kontě 16 bodů a čtvrtá Sparta 14. Nepostupivší Olomouc potom pouhých 5 bodů, poslední Budweiser Kings 2 bodíky.

Poslední kolo se hraje 5. a 6. ledna. V moravském derby hostí Zlín Olomouc, České Budějovice a Kolín přivítají na střídačku karlovarské Žraloky a pražskou Spartu.

zveřejněno ve středu 19.12.2007

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com