Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

V Kolíně se blýskl Voženílek

Úvodní strana » Archiv » V Kolíně se blýskl Voženílek

Náhradní olomoucký gólman nastoupil v Kolíně do třetí třetiny za stavu 0:3. Sice jednou smolně inkasoval, ale jinak kolínští střelci včele s Pabstem na něj nemohli najít recept. Voženílek předvedl několik skvělých zákroků a především díky němu neprohráli Kohouti ještě větším rozdílem.

1. kolo České sledge hokejové ligy, 23.9.2007, ZS Kolín

SK Draci Kolín - APA VČAS Olomouc
4:1
(2:0, 1:0, 1:1)

Branky a přihrávky: 6:35 Pabst (Kubeš), 8:53 Pabst (Kubeš), 19:08 Šafránek (Kubeš), 33:28 Kubeš (Šafránek) - 33:02 Stodola (Brix).

Rozhodčí: ???.

Vyloučení: 3:4, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 42.

Průběh zápasu: 3:0, 3:1, 4:1.

Sestava SK Draci Kolín: Boček ? Buhr ?C?, Dobruský, Kubeš, Šafránek, Pabst, Bejvl, Hron, Obořil, Novák. Trenér: Stanislav Tejkal.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín (31. Voženílek) ? Veselý K., Veselý J., Staněk, Vaverka, Mlčák, Keller, Geier ?C?, Žíla, Smékal, Stodola, Beneš, Brix ?A?. Trenér Jiří Janák.

Hanáci už před zápasem věděli, že souboj s Kolínem bude patřit k těm složitějším a jestliže chtěli myslet alespoň na bod, museli by předvést velmi nadstandardní výkon. To, že byli Draci favority, dokazovali už od úvodního buly. Předtím se ale poměrně dlouho čekalo na rozhodčí duelu, kteří se zdrželi v šatně. Ke střele ze střední vzdálenosti se dostal Past, Hulín ale chytil. Ve třetí minutě se mohl radovat olomoucký Keller. Po chybě kolínských obránců se ocitl s pukem kousek za modrou čárou v útočném pásmu, ale nesedla mu rána na hokejku. V čase 6:35 už ale kolínský stadion radostí vybuchl, po Kubešově asistenci se střelou ze střední vzdálenosti prosadil Robert Pabst. Stejní hráči si spolupráci zopakovali o dvě minuty později a opět byli úspěšní. To už Kohouti věděli, že dnes jim nebude přáno bodového přídělu. Pabst dělal Olomouci hodně problémů, německý reprezentant byl všude jako první a když měl puk, málokdo ho dokázal ubránit. Ve 12. minutě to už mohlo být 3:0, Šafránkovu střelu však Hulín vyrazil špičkou lapačky.

Čtyři minuty po začátku druhé třetiny padl gól bez účasti Pabsta. Kubeš ve skrumáži vybojoval puk, nahrál zcela neobsazenému Šafránkovi, pro kterého nebylo problémem nevýšit vedení Kolína. Ve 22. minutě uháněl v samostatném nájezdu na Hulína Pabst, ale nedal. O dvě minuty později po sólu přes útočnou třetinu pálil stejný hráč nad.

Do třetí třetiny nastoupil v brance Olomouce Voženílek a předvedl se ve skvělém světle. Nejprve vyrazil Pabstovu střelu a z protiútoku se dočkala Olomouc. Pokus Stodoly od modré čáry skončil nečekaně až v hostující síti. Asistenci si připsal Brix. Jenomže dvoubrakový rozdíl nevydržel dlouho. Už o několik vteřin později se velmi šťastně trefil Kubeš po přihrávce Šafránka. Ve 39. minutě jel po akci Pabsta na olomouckou bránu zcela sám Šafránek, ale Voženílek jeho pokus spolehlivě vykryl. O minutu později se do podobné situace dostal Bejvl, ale i ten si na Voženílkovi vylámal zuby. Kolín se tlačil před olomouckou svatyni, dobré střely letěly od Pabsta a Dobruského, ale strážce kasy hostů si prostor mezi tyčemi důkladně zamkl. Minutu před koncem se neprosadili v akci dvou na jednoho ani Kubeš se Šafránkem, celá situace skončila posunutou brankou.

Ohlasy po utkání:
Michal Najbrt (vedoucí mužstva Kolína): Myslím si, že jsme zúročili fakt, že jsme tři roky byli na šestém místě. Za pomoci Pabsta a několika reprezentantů jsme dokázali zabojovat a navázat na kvalitu utkání z minulého duelu. Jenom nám trošku více přálo štěstí než proti Zlínu, kdy jsme nastřelili čtyři tyče. Doufám, že to byl začátek a že nám play-off letos neuteče.

Jiří Janák (trenér Olomouce): Soupeř nás od začátku přehrával, zejména Pabst nám dělal problémy. Kolín byl lepší v rychlosti i kombinaci. My jsme si za celý zápas nevytvořili šanci až na jednu střelu, ze které padl gól.

zveřejněno v neděli 23.09.2007

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com