Sparťané vyhráli i podruhé a slaví postup

Úvodní strana » Archiv » Sparťané vyhráli i podruhé a slaví postup

Pražská Sparta splnila roli velkého favorita a postupuje do finále České sledge hokejové ligy. Ve druhém semifinále porazila Olomoucké Kohouty 4:0 a hladce si zajistila postup. V nervózním utkání mohla jít Olomouc do vedení, ale nevyužila své šance a naopak inkasovala. Dvě branky v duelu zaznamenal Zdeněk Krupička. Hanáci tak znovu nedokázali vstřelit Spartě ani gól.

Do zápasu, hraném na zimním stadionu v Neratovicích, vstoupili lépe hosté. Geier hned po dvaceti vteřinách nahazoval puk od modré, Vápenka měl se zkrocením kotouče velké problémy a dlouho nevěděl, kam touš doklouzal. Ve druhé minutě propustila obrana Sparty Brixe, ten ovšem svůj samostatný nájezd neproměnil, trefil Vápenku do masky. O chvíli později mohl jít sám na bránu přes chybujícího Hornicha Geier. Pomalý Hornich však Geiera chytl za sledge a dál ho nepustil. Vyfasoval za to dvě trestné minuty. Teprve v páté minutě si Hulín připsal první pořádný zákrok, když Němec obloučkem z mezikruží zkoušel jeho pozornost. V desáté minutě si Záluský objel branku, zcela nekryt se dostal před Hulína, ale zakončil bekhendem slabě. Sparta začínala mít po vlažném úvodu převahu hlavně díky svému kapitánovi, který individuálně v útočném pásmu držel puk. Nedařila se mu ale finální přihrávka. K dalšímu brejku se dostal Brix, kterého vyslal přesnou nahrávkou Keller. Defenzivní opora Olomouce tentokrát zakončila do betonů strážce pražské svatyně. V čase 11:26 se poprvé radovali Pražané. Po Záluského asistenci doslova dotlačil puk do sítě Zdeněk Šafránek. Necelé dvě minuty před koncem prvního dějství najel Stodola do Z. Krupičky. Rozhodčí původně vylučovat nechtěli. Až na popud Krupičky tak učinili.

Druhá třetina musela být pro nezaujaté pozorovatele velmi zajímavá. Sice se nehrál nijak oslnivý hokej, na ledě však začaly jiskřit emoce. Nejprve v čase 17:24 využil přesilovku opětZdeněk Krupička. Sóla přes půl hřiště jsou jeho doménou. O chvíli později mohl přidat i třetí branku, ale trefil Hulína do masky. Ve 22. minutě se bokem srazili ve středovém kruhu Kovář s J. Veselým. Kovář ovšem nechal mezi bruslemi ruku, což pro něj nebylo rozhodně příjemné. Sparťané pauzu, ve které byl Kovář ošetřován, využili k tomu, aby napověděli rozhodčímu, že by mohl vylučovat. To také muži v pruhovaném nakonec udělali. Za dalších několik vteřin fauloval Brix ujíždějícího Šafránka. Rozhodčí se jel na střídačku Sparty přesvědčit, zda má odpískat samostatný nájezd. Odpověď byla jasná. K trestnému střílení se postavil kapitán Krupička. Hulín sice prokázal pevné nervy, ani se nepohnul, nicméně Zdeněk Krupička nájezd proměnil. Obě mužstva hodně přitvrdila. Srdcař Hornich chtěl dokazovat, jak se mu ve Spartě daří, ale kromě několika zblokovaných střel se do zakončení ani nedostal. Možná to bylo tím, že narozdíl od prvního semifinále, ve kterém hrál na hrotu, se tentokrát přesunul na post obránce. Ve 25. minutě se do další samostatné akce pustil kdo jiný než Z. Krupička, gólman Olomouce jej ale tentokrát vychytal.

Sparťané do druhého dějství vystřídali gólmana. Místo Vápenky nastoupil poprvé v rudém dresu kolínský Boček. Hanáci byli v úvodu poslední třetiny aktivnější, to se ale rychle vytratilo. Ve 33. minutě trefil Němec břevno. Stejný kousek se povedl o několik vteřin později i Z. Krupičkovi. Další emotivní chvíle přišly deset minut před koncem. Geier v běžném souboji narazil J. Krupičku na mantinel, J. Krupička se na olomouckého kapitána obořil pěstmi. To však zůstalo bez povšimnutí arbitrů. Sparta si už hlídala čisté konto a dvacet vteřin před koncem přidala čtvrtý zásah. Martin Němec dotlačil z brankoviště puk do sítě. Praha tak vyhrála 4:0 a postupuje do finále, na Olomouc čeká boj o bronzové medaile se Zlínem.

Sparta byla v celé sérii lepším týmem a zaslouženě zvítězila. Druhé utkání bohužel poznamenaly chyby rozhodčích, kteří neměli sledge hokej ještě zažitý a nevěděli, co pískat mají a co ne. Kvůli tomu byly k vidění i ostřejší zákroky na obou stranách.

HC Sparta Praha - APA VČAS Olomouc
4:0
(1:0, 2:0, 1:0)

Branky a přihrávky: 11:26 Šafránek (Záluský), 17:43 Krupička Z., 22:21 Krupička Z. (TS), 44:40 Němec (Šafránek).

Rozhodčí: Sejkora, Brůna.
Vyloučení: 2:3.