Sparta vytěžila z minima maximum

Úvodní strana » Archiv » Sparta vytěžila z minima maximum

Ani v zápase proti obhájci titulu, pražské Spartě, se Kohoutům příliš nedařilo. Předvedli sice daleko lepší výkon než proti Karlovým Varům, naprostá neplodnost v koncovce a zbytečné chyby v obranném pásmu je však připravily o lepší výsledek.

2. kolo České sledge hokejové ligy, 14.10.2007, HŽP Aréna Prostějov

APA VČAS Olomouc - HC Sparta Praha
0:5
(0:2, 0:2, 0:1)

Branky a přihrávky: 6:07 Zapletal (Krupička Z.), 9:10 Němec, 15:39 Zapletal, 26:07 Zapletal (Krupička J.), 43:52 Krupička Z.

Rozhodčí: Kroupa Jiří, Vysloužil Roman.

Vyloučení: 5:4, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 54.

Průběh zápasu: 0:5.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - Veselý K., Mlčák, Brix (A) - Veselý J., Staněk, Vaverka, Keller, Havlík (A), Geier L. (C), Žíla, Beneš, Stodola. Trenér: Jiří Janák.

Sestava HC Sparta Praha: Vápenka - Němec, Zapletal - Zikmund, Krupička J., Krupička Z. (C), Hámák, Žižka. Trenér: Karel Žižka.

V úvodu byla daleko častěji před brankou soupeře Olomouc. V padesáté vteřině zkoušel štěstí střelou Stodola, ale mířil jen o kousek vedle. K radosti měl blízko i Keller, který se dostal do výhodné pozice, ale minul. Po něm se ještě na modré dostal ke kotouči obránce Brix, zkusil vystřelit, Vápenka nemohl na ránu vidět, puk ale mířil jen k mantinelu za brankou. Že je Sparta zkušený tým, dokázala o chvíli později. Z první vážnější příležitosti totiž skórovala. Zdeněk Krupička po sólu přes celé hřiště přihrál k protější tyči na Jana Zapletala, ten obehrál Hulína a mohl se jít radovat. V sedmé minutě odešel na trestnou lavici pykat za vražení olomoucký Karel Veselý a Sparta si v přesilovce vytvořila dvě brankové možnosti. Nejprve jel Zdeněk Krupička sám na Hulína z úhlu, poté i zepředu, ale domácí strážce kasy ho pokaždé vychytal. V čase 9:10 to bylo 0:2. Hulín dlouho otálel s rozehrávkou, Němec si dojel pro puk a bez problémů zvýšil. Na konci prvního dějství zůstal po jednom ze soubojů na ledě kapitán Krupička, musel střídat, ale nakonec v zápase pokračoval.

Vstup do třetiny druhé vyšel hostům výtečně. Z. Krupička nahodil kotouč do pásma, olomoucká obrana nedokázala rychle rozehrát a Sparťané se dostali do přečíslení tří na jednoho. Zapletalnenahrál, ale vystřelil do horní poloviny branky. Udělal dobře ? 0:3. Situace pro Kohouty dvakrát lichotivá rozhodně nebyla. Poté se spíše činili rozhodčí, kteří museli trestat nedovolené zákroky na obou stranách. Kdyby to nebyl sledge hokej, patřilo by sem, že vrátka trestných lavic se téměř nezastavila. Ve 22. minutě se do náznaku šance dostával Staněk, mohl jet sám na gólmana Vápenku, ale těsně před střelou jej dojel Z. Krupička a Staňkova střela tak postrádala potřebné parametry. Chvíli na to mohl pálit Stodola, ale nezvedl kotouč. Čtyři minuty před druhou sirénou se hráči z hlavního města radovali počtvrté. Po sérii olomouckých chyb se k touši dopracoval Zapletal a střelou do levého horního rohu nedal Hulínovi šanci. Bývalý zlínský bek tak zkompletoval svůj hattrick.

O vítězi tedy bylo rozhodnuto, věděly to oba týmy, Olomouc opět začala dávat více prostoru nováčkům a také mladým hráčům. Vždyť na domácí soupisce bylo hned 14 hráčů, a to jeden ještě chyběl. Na druhé straně seděli na střídačce jen dva sledgemani. Ve třetí třetině se hrálo převážně ve středním pásmu. Ve 32. minutě si zaútočil obránce Brix, a když už nic, tak si hostující gólman alespoň připsal zákrok. Sparta se občas dostávala na delší dobu do útočného pásma, šanci měl ve 41. minutě Z. Krupička, z úhlu však nebyl úspěšný. Pátý gól ale přeci jenom padl. Minutu a osm vteřin před závěrem ujel Zdeněk Krupička obráncům, udělal kličku vyjetému gólmanovi a po zemi zakončil.

Hanáci rozhodně nepředvedli špatný výkon, Spartě byli téměř vyrovnaným soupeřem, ale útočná fáze jejich hry se dá označit jako žalostná. Naopak Sparta těžila díky rychlosti svého kapitána Krupičky. Když se Pražané dostali do šance, skoro vždy ji proměnili.

Ohlasy trenérů po zápase:
Jiří Janák (APA VČAS Olomouc): Hráli jsme slušný hokej jenom prvních pět minut, potom se to zlomilo během jednoho dvou střídání a z toho jsme se nevzpamatovali. Přehrávali nás hráči, především Krupička. Ze zadu to bylo zajištěné Zapletalem a Němcem, kteří si to dávali a přihrávali do těch volných prostorů. My jsme na to nevymysleli žádný recept a proto jsme prohráli pět nula. Velký počet vyloučených se odvíjí od toho, že hráči nestíhají a musí faulovat. Nic míň, nic víc.

Karel Žižka (Sparta Praha): Dnešní utkání bylo o něco jednodušší než včera. Přeci jenom Zlín byl silnější soupeř. Nedostavili se nám dva hráči, takže jsme měli malý počet lidí na střídání. Soupeř byl tvrdší, takže jsme si museli dávat větší pozor. Nevyšel nám tah s kapitánem, který góly nedával, ale góly dali jiní, takže se nám povedlo utkání dotáhnout do vítězného konce. Kluci makali naplno, jsem spokojen. Dělá nám problémy, že je nás málo, ale bohužel. Město Praha je sice veliké, ale do Sparty se hrne málo vozíčkářů. Trénujeme například dohromady s Kolínem. Problém je, že si nemůžou hráči příliš odpočinout.