První body zůstávají v Olomouci!

Úvodní strana » Archiv » První body zůstávají v Olomouci!

Hned ve svém prvním utkání v sezóně dokázali olomoučtí sledge hokejisté zvítězit, když porazili České Budějovice 3:1. Hra byla vyrovnaná, v brance Kohoutů však zazářil Libor Hulín, v útoku potom Libor Geier, který vstřelil hattrick.

APA VČAS Olomouc - SKV Králové České Budějovice
3:1
(1:1, 1:0, 1:0)

Branky a přihrávky: 7:11 Geier (Brix), 28:29 Geier (Staněk), 31:01 Geier (Staněk) - 7:54 Kalina (Rumrlík).

Rozhodčí: Štreit, Cik.
Vyloučení: 2:5
Využití: 1:0
V oslabení: 0:0

Diváci: 60

Průběh zápasu: 1:0, 1:1, 3:1.

Úvodní duel Olomouckých s Českými Budějovicemi byl od první minuty vyrovnaný, Českobudějovičtí dokázali několikrát uzamknout Olomoucké do jejich obranné třetiny. Domácí však i za cenu několika zakázaných uvolnění přestáli tlak hostů a hru postupně vyrovnali. V polovině první třetiny se do úniku dostal Libor Geier a k radosti Olomouckých jej proměnil. Kohouti se však z vedení neradovali dlouho, jejich vedení trvalo pouhou půlminutu, když se nepovedlo domácím vyvézt kotouč ze třetiny a hosté, jmenovitě Kalina, se po využití zmatku domácích obránců mohli radovat z vyrovnání. Utkání bylo bojovné, což hůře zvládali hosté a byli také častěji vylučovaným týmem. Úvodní třetinu zakončili Kohouti přesilovkou, kterou rozdělila první přestávka.

Do druhého dějství vstoupili aktivněji domácí, nabídnutou početní výhodu však využít nedokázali. Agresivním napadáním ve středním pásmu postupně začali přebírat aktivitu v utkání, hosté dobře bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Vždy však narazili na vynikajícího Libora Hulína v brance Kohoutů, který se výrazně podílel na vyrovnaném stavu zápasu. Blíže k vítězství nasměroval domácí v devětadvacáté minutě opět Libor Geier, kterému adresoval přesnou přihrávku z vlastního obranného pásma až na útočnou modrou obránce Rostislav Staněk. Gaier si s jeho pasem poradil na výbornou a po dalším úniku strhnul vedení na Olomouckou stranu. Do konce duhého dějství už ani jedna ze stran výrazně nezahrozila.

Třetí třetinu zahájili domácí stejně jako tu druhou, napadali soupeře už jeho obranném pásmu, což hosty donutilo k chybám a následným faulům. Jeden z těchto nedovolených zákroků gólově potrestal opět Libor Geier, když po přihrávce Martina Brixe a nenápadné střele nachytal hostujícího brankáře v nedbalkách. Hosté se však nevzdali a i nadále hrozili nebezpečnými protiútoky. Mohli i několikrát po samostatných akcích změnit skóre, ale již zmiňovaný brankář Kohoutů Libor Hulín několika vynikajícími zákroky podržel svůj tým.

V průběhu celého utkání to mezi oběma soupeři nejednou "zajiskřilo" čehož výsledkem byly také dvě vzájemná vyloučení za potyčku. Domácí si po zásluze mohli připsat první body v nové sezoně a těšit se na následující den na zápas s Kolínskými Draky.

Sestava Olomouce: Hulín - Geier (C), Veselý J., Keller, Brix, Staněk, Havlík, Veselý K., Stodola, trenér: Jiří Janák.

Sestava Českých Budějovic: Švec - Klíma, Rumrlík, Kalina, Podhradský, Hlaváč (C), Málek, Dvořák, trenér: Rudolf Veselý.