Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Překvapení se nekonalo, Zlín vyhrál i podruhé

Úvodní strana » Archiv » Překvapení se nekonalo, Zlín vyhrál i podruhé

Po úvodním čestném buly zástupce HVB bank vstoupili do utkání lépe Zlínští. Hulín si hned ve druhé minutě připsal důležitý zákrok po střele Fojtíka. Hamé tempo stupňovalo, Hábl střílel jen do Hulína, následně se sám před brankou zjevil Palát, ale Hulín puk vyrazil svou maskou. V šesté minutě chybně rozehrál J. Veselý, z rohu kluziště vyhazoval přes střed obranného pásma, zlínský forvard naštěstí pro Kohouty puk nezpracoval. V desáté minutě se už Medvědi radovali, ale předčasně. Šojdr přihrál na druhou tyč neobsazenému Palátovi, který zakončoval do poloodkryté svatyně, jenomže Hulín se dokázal zázračně přemístit a šanci zlikvidovat. Ve třinácté minutě si dvojice v modrém spolupráci zopakovala. Šojdr našel křižnou přihrávkou napříč pásmem Paláta, ale ten nezpracoval. Ve chvíli, kdy na časomíře svítilo 13:44, houkaly gólové sirény poprvé. Střela Jana Zapletala téměř od modré čáry skončila v síti.

Nástup do druhé třetiny vyšel Zlínu na jedničku. Šojdr přebruslil na levém křídle Kellera a předložil Eriku Fojtíkovi přihrávku jako na zlatém podnose. Ten ji využil a zvýšil na 2:0. O chvíli později mohl přidat třetí gól opět Šojdr, padající Hulín jeho střelu od kruhů chytil. Zlín Olomoucké permanentně tlačil, Kohoutům se nedařila rozehrávka a tím pádem ani přechod do útočného pásma. Hráči sice bojovali, ale nebyli si schopni přesně přihrát. Ve 22. minutě zkoušel z dálky propagační střelou vystrašit Brix Matouška, gólman Hamé ale dával pozor. Poté byl za napadení vyloučen olomoucký Stodola. Aby mu nebylo smutno, šel ho o minutu později navštívit za držení zlínský Zapletal. Dvě minuty před druhou sirénou chtěl výborně hrající Šojdr dorážet puk, jenomže Hulín si touš schoval pod svou lapačku.

V úvodu poslední třetiny sezóny odešel na trestnou lavici za vyhození kotouče Zapletal, přesilovku mohl využít Staněk, moc si ovšem předhodil puk a Matoušek vyjetý z brány byl u gumového kolečka rychleji. V pětatřicáté minutě za vzájemný souboj vyloučil hlavní sudí Stodolu a Hábla. Hra ve čtyřech se ale nedařila ani jednomu týmu. Ve 40. minutě střílel z kruhu těsně vedle pravé šibenice Hulínovy branky Šojdr. V čase 42:23 dostal Daniel Sigmundpřihrávku na kruh a vystřelil přesně do pravého spodního růžku ? 3:0. Asistenci si připsal Derka. Hned po 18 vteřinách uzavřel na konečných 4:0 David Palát. Fojtík si vzal puk, zajel za kasu a přihrávkou na stejnou stranu, odkud za branku vjel, našel Paláta, pro kterého nebyl problém prázdnou klec trefit. Fojtík tak ukázal chytrý český hokej v praxi.

Olomouc prohrála oba duely o bronz a zbylo na ni čtvrté místo, naopak Zlín obhájil loňské třetí místo. Sezóna pro Kohouty skončila, nyní se budou připravovat na tu následující.

ZAS Hamé Sedící Medvědi Zlín - APA VČAS Olomouc
4:0
(1:0, 1:0, 2:0)

Branky a přihrávky: 13:49 Zapletal (Šojdr, Fojtík), 16:17 Fojtík (Šojdr), 42:23 Sigmund (Derka), 42:41 Palát (Fojtík).

Rozhodčí: Cik - Hollerová, Kratochvíl.
Vyloučení: 3:2.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:0.

Diváci: 70.

Průběh zápasu: 4:0.

Sestava Zlína: Matoušek - Zapletal, Julina Pavel, Šojdr - Stodůlka, Fojtík (C), Herink (A), Derka, Šnajdar, Sigmund, Hábl, Palát. Trenér: David Vrbka.

Sestava Olomouce: Hulín - Veselý K., Staněk, Geier (C), Brix - Veselý J., Keller, Havlík (A), Stodola, Žíla. Trenér: Jiří Janák.

Ohlasy trenérů po zápase:
Petr Julina (Zlín):
Dnešní zápas byl podobný jako včerejší. Opět jsme tlačili a dali jsme čtyři branky. V první třetině jsme každou minutu alespoň jednou vystřelili. Ve druhé třetině jsme trochu povolili, Olomouc se dostávala do zápasu, přesto bylo utkání v režii Zlína. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, naše brána byla ohrožena minimálně. Se třetím místem ale nejsme úplně spokojeni, jelikož jsme chtěli hrát finále. Třetí místo je ale také pěkné.

Jiří Janák (Olomouc): Zlín byl od začátku až do konce lepší. My jsme se zmohli jen na bránění, doufali jsme v nějaký brejk, to bylo vše. Soupeř nás opravdu přehrál. Postupem do play-off jsme splnili cíl, chtěli jsme sice nadstandard, ale to se bohužel nepodařilo.

zveřejněno v sobotu 10.03.2007

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com