Po druhém kole je v čele trojice sedmibodových

Úvodní strana » Archiv » Po druhém kole je v čele trojice sedmibodových

Tři týmy mají v tabulce stejný počet bodů. U prvních Karlových Varů, druhého Kolína i třetího Zlína svítí velká sedmička. O vyrovnanosti soutěže, nebo alespoň prvních čtyř týmů, svědčí i fakt, že čtvrtá Sparta má bodů šest. Olomouc s Budějovicemi se na top čtyřku dívají s odstupem.

Odborníky na samostatné nájezdy se pomalu stávají hokejisté Zlína. Ze čtyř dosud odehraných zápasů se tři musely rozhodovat až v penaltách. Ale zatímco v prvním kole Medvědi nájezdy zvládli, tentokrát se ani v jednom případě neradovali. V sobotu hostili Spartu. Hamé se sice zásluhou Paláta dostalo do vedení, ale ještě během první třetiny vyrovnal Z. Krupička. Ve druhé ani třetí třetině gól nepadl a tak na řadu přišly samostatné nájezdy. Rozhodující proměnil Zdeněk Krupička hájící rudé barvy.

Druhý den hostilo Hamé karlovarské Žraloky. Vary dvakrát v zápase vedly, Zlín ale pokaždé dokázal srovnat. Po 45 minutách zářil na světelné tabuli stav 2:2. Penaltová lotinka vyšla lépe Západočechům, rozhodující nájezd proměnil Nejedlý, který si díky tomu připsal do statistik branku.

Nedařilo se Olomouci. Ta v sobotním zápase podlehla Karlovým Varům vysoko 1:9. Za zmínku stojí, že Jiří Berger vstřelil hned šest branek, na čtyři z nich mu přihrál Kvoch. Za Hanáky se po dlouhé době konečně trefil Keller, který tak protrhl svou střeleckou smůlu. Týmu to ale nakonec nebylo příliš platné, Žraloci vystupňovali tempo ve třetím dějství, Kohoutům v něm nasázeli 5 gólů.

V neděli se Olomoučtí přesunuli do Prostějova, kde hostili obhájce loňského titulu, pražskou Spartu. Zápas se zdál především v první polovině opticky vyrovnaný, v útočné fázi ale byla lepší Sparta, která zkušeně proměňovala své šance a díky tomu vyhrála nakonec vysoko 5:0. Pro Kohouty to byl sice příliš krutý výsledek, nicméně alespoň mají nad čím přemýšlet.

Kolín přivítal v domácím prostředí českobudějovický Budweiser. Kdo čekal těsný výsledek, mýlil se. Draci porazili Jihočechy jasně 5:0 a drží se na 2. místě tabulky. Tempo hře dal dvěma rychlými góly Šafránek. Ve druhé patnáctiminutovce se skóre neměnilo. Až v posledním dějství se dvakrát trefil Pabst a definitivní podobu výsledku dal dvě a půl minuty před koncem Kubeš. V kolínské svatyni odchytal první třetinu Němec Lars Uhlemann.

Jak tedy vypadá tabulka po druhém kole? První jsou Karlovy Vary se sedmi body, mají nejlepší skóre. Druhý zůstává Kolín a třetí Zlín, opět jen o skóre, všichni se sedmi body. Čtvrtá je se šesti body Sparta, pátá se třemi body Olomouc a poslední s nulou České Budějovice.

Další kolo: Kolín  a SHC B.B. Budweiser Kings se vydají do Karlových Varů a na Spartu, Kohouty čeká moravské derby se Zlínem.