Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Pabst uhlídán, Olomouc obrátila výsledek

Úvodní strana » Archiv » Pabst uhlídán, Olomouc obrátila výsledek

I druhý zápas úvodního kola České sledge hokejové ligy nabídl zajímavou a dramatickou podívanou. Olomouc se připravovala hlavně na německou hvězdu v barvách Kolína Roberta Pabsta. Toho si však domácí obránci téměř bezchybně ohlídali a Kohouti se mohli radovat z dalších dvou bodů.

APA VČAS Olomouc - SC Draci Kolín
2:1
(0:1, 0:0, 2:0)

Branky a přihrávky: 33:15 Brix (Geier), 35:11 Stodola (Staněk) - 4:56 Novák (Bejvl).

Rozhodčí: Cik, Kratochvíl.
Vyloučení: 3:2
Využití: 0:1
V oslabení: 0:0

Diváci: 50

Průběh zápasu: 0:1, 2:1.

První třetina byla z obou stran opatrná. Ani jedno mužstvo nechtělo inkasovat. Přesto to byli právě Olomoučtí, kteří dostali v oslabení první gól. Hostující Bejvl hned na konci 5. minuty nastřelil od modré kotouč na bránu. Strážci domácí svatyně puk trestuhodně vypadl z lapačky a dojíždějící Petr Novák měl již lehkou úlohu - 0:1.
Vývoj zápasu Hanáky zaskočil, přesto se snažili o vyrovnání. Ve 23. minutě se v rohu kluziště výborně uvolnil Geier a poslal kotouč před bránu na zcela volného Brixe. Tomu však puk v klíčovém momentu odskočil od hokejky. O další minutu později se v dobré pozici ocitnul Havlík, ale střílel nepřesně. I hosté měli několik šancí. Především Pabst působil obraně problémy. Svým rychlým bruslením se dostával až do útočného pásma, kde musel nebezpečí hasit většinou Brix a nutno dodat, že olomoucký obránce si počínal skvěle.
V posledním dějství ujížděl sám na gólmana Geier, ale trefil jen boční konstrukci. Ve 34. minutě se po Geierově přihrávce dostal k puku Brix a od modré zkusil nepříjemnou skákavou střelu. Bočkovi gumové kolečko propadlo až za záda a olomouckým zimním stadionem se poprvé rozezvučela gólová siréna - 1:1. Ta nestačila ani doznít a už houkala znovu. Tentokrát se ke kotouči po Staňkově přihrávce dostal nekrytý Stodola, který uháněl sám na kolínskou svatyni a s přehledem zakončil pod Bočkovu lapačku - 2:1. Byl to první soutěžní gól Jana Stodoly v kariéře. Těsně před koncem měl na hokejce vyrovnání Pabst. Objel si obranu a už už se dostával na dostřel Hulínovy brány. Brix svým včasným obranným zákrokem uklidnil všechny hráče i fanoušky domácích. Hanáci potom drželi puk daleko od své brány a nedovolili hostům ani závěrečné power-play. Po vyrovnaném měření sil se radoval šťastnější. Diváci se však nudit nemohli, viděli skvělý zápas.

Sestava Olomouce: Hulín - Geier (C), Veselý J., Keller, Brix, Staněk, Havlík, Veselý K., Stodola, trenér: Jiří Janák.

Sestava Kolína: Boček - Buhr R. (C), Obořil, Pabst, Kubeš, Bejvl, Hron, Dobruský, Anderle, Šafránek, Buhr V., Najbrt Milan, Novák, trenér: Stanislav Tejkal.

zveřejněno v neděli 24.09.2006

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com