Pabst předčasně naděloval

Úvodní strana » Archiv » Pabst předčasně naděloval

Kolín vedl už po 32 vteřinách, prosadil se Raul. I poté padal jeden gól za druhým, čtyřikrát se trefil Pabst, jednou Obořil, Novák a Bejvl. Olomouc se v závěru dočkala alespoň čestné branky z hokejky Havlíka.

4. kolo České sledge hokejové ligy, 9.12.2007, HŽP Aréna Prostějov

APA VČAS Olomouc - SK Draci Kolín
1:8
(0:4, 0:3, 1:1)

Branky a přihrávky: 33:04 Havlík (Stodola) - 0:32 Raul (Pabst), 1:10 Pabst, 5:53 Obořil (Kubeš), 8:04 Novák (Bejvl), 18:42 Bejvl (Kubeš), 24:00 Pabst (Kubeš), 26:45 Pabst (Bejvl), 32:25 Pabst (Kubeš).

Rozhodčí: Kroupa.

Vyloučení: 1:1, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 29.

Průběh zápasu: 0:8, 1:8.

Sestava APA VČAS Olomouc: Voženílek (16. Hulín) - Veselý K., Brix (A) - Veselý J., Staněk, Vaverka, Havlík (A), Geier L. (C), Žíla, Keller, Stodola.

Sestava SK Draci Kolín: Uhlemann - Anderle, Bejvl, Buhr Richard (A), Buhr Vojtěch, Hron, Kubeš (C), Najbrt Milan, Novák, Obořil, Pabst, Raul.

Úvod trochu poznamenaly problémy s rozhodčími, které nastaly zcela nečekaně. Přesto, že byla krajským výborem Českého svazu ledního hokeje přislíbena delegace dvou rozhodčích, nepřišel ani jeden. Bohužel, spolehnout se nedá na nic. Vzhledem k tomu, že rozhodčí nikdo neřeší, domluvili se původně zástupci obou klubů, že odehrají přátelák bez sudího a zápas se bude kontumovat ve prospěch Kolína. Nakonec se ale našlo řešení, jeden rozhodčí se na stadionu objevil, pouze bylo potřeba, aby ho gólman Hulín zavezl autem domů pro brusle a poté zpět na zimní stadion. Tak se také stalo a zhruba se 30 minutovým zpožděním se začalo. Sledge hokej je sportem amatérů a podle toho vypadají i podmínky, za jakých se hraje liga (minimálně v Olomouci).

Utkání začalo pro domácí nejhůře, jak mohlo. Už ve 32. vteřině ujel Raul, před brankou chtěl zřejmě přihrát, kotouč mu sjel z hokejky a po zemi prošel pod bruslí gólmana Voženílka. V čase 1:10 bylo ještě hůř. Olomouckým zadákům ujel Pabst a neomylně zvýšil na 2:0. V 6. minutě se do brejku dostal Obořil, Voženílek proti němu vyjel z brány, v polovině svého výletu si ale vše rozmyslel, což bylo chybou a Obořil skóroval do poloprázdné svatyně Hanáků. O chvíli později padla čtvrtá branka, Novák vystřelil od modré a Voženílek si za sebe srazil puk.

Do druhého dějství vyměnili Olomoučtí gólmana, nastoupil zraněný Libor Hulín. Velkou ránou pro domácí bylo odstoupení obránce Martina Brixe, který s vyhozeným ramenem nemohl dohrát. Kolín rozhodně nebyl v žádném trvalém tlaku, většinou se hrálo ve středním pásmu. Hosté využívali rychlých brejků a hlavně své největší hvězdy, Roberta Pabsta. Ten si v zápase připsal 5 bodů za čtyři góly a asistenci. V brance chytal jeho německý kolega Uhlemann, který s jistotou likvidoval občasné olomoucké šance. V 19. minutě dal na 5:0 Bejvl, v čase 24:00 opětPabst. Stejný hráč se trefil i ve 27. minutě.

Třetí třetina byla o poznání klidnější. Robert Pabst se prosadil ještě jednou, dal na hrozivých 0:8. Kohouti se zmohli alespoň na čestný gól. Po vyhraném buly Stodoly se z kruhu trefil žabičkou sváteční střelec Stanislav Havlík.