Olomouc se Zlínem prohrála, přátelák však splnil svůj účel

Úvodní strana » Archiv » Olomouc se Zlínem prohrála, přátelák však splnil svůj účel

Olomoučtí Kohouti podlehli v prvním zápase sezóny Sedícím medvědům ze Zlína vysoko 0:5. Hamé bylo po celou dobu utkání jasně lepším týmem a Hanáky téměř nepustilo do své útočné třetiny. Dvě branky zaznamenal Stodůlka, jednou se trefil Hornich, Zapletal a Pavel Julina.

Přátelské utkání, 25.8.2007, ZS Olomouc

APA VČAS Olomouc - ZAS Hamé Zlín
0:5
(0:1, 0:3, 0:1), nájezdy 1:5

Branky a přihrávky: 5:06 Stodůlka, 19:58 Stodůlka (Palát), 26:16 Hornich (Zapletal), 27:00 Zapletal (Šojdr), 34:05 Julina Pavel.

Rozhodčí: Cik Stanislav.

Vyloučení: 1:1, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 10.

Průběh zápasu: 0:5.

Sestava APA VČAS Olomouc: Voženílek - Brix, Keller, Veselý K., Staněk - Veselý J., Vaverka, Havlík (C), Žíla, Stodola, Beneš, Mlčák. Trenér: Janák J.
Sestava ZAS Hamé Zlín: Matoušek (23. Molek) - Hornich, Zapletal (C), Šojdr, Julina Pa., Derka, Sigmund, Hábl, Stodůlka, Herink, Palát. Trenér: Julina Petr.

Zlín přijel do Olomouce v kompletním složení, scházel mu jen kapitán Fojtík. V jeho sestavě se dokonce objevil i Sparťan Zapletal. Hanákům chyběly dvě opory, gólman Hulín a kapitán Geier. Od úvodního buly byly tyto absence znát. Kohouti se na polovinu soupeře příliš často nedostávali, gólman Matoušek, který odchytal první polovinu střetnutí, neměl moc práce. První gól padl už v šesté minutě utkání, trefil se Stodůlka. Zlín byl i nadále aktivnější, olomoucké akcie udržel nad vodou několikrát dobrým zákrokem lapačkou gólman Voženílek. Skóre 0:1 svítilo na ukazateli i po první siréně. Ve druhé třetině se hosté dočkali hned tří zasáhů. Po Palátově asistenci přidal druhý gól v zápase Stodůlka, individuální akcí se blýsklHornich a tři minuty před druhou přestávkou zvýšil vedení Medvědů na 4:0 Zapletal. Domácí tým se potom ve třetí třetině několikrát dostal na dostřel branky, v té době chytal již Molek. Ale olomouckým střelcům nebylo v sobotu večer na ledě přáno. Deset minut před koncem uzavřel skóre na konečných 0:5 ránou od modré Pavel Julina.

To, že Hanákům příliš nejde střelba a zakončení, korunovali i v závěrečných samostatných nájezdech. Za Olomouc skóroval jen Stodola, ostatní trefovali buď tyčky nebo gólmana Molka. Na druhé straně padlo hned pět branek. Postupně se radovali Hornich, Pavel Julina, Zapletal, Šojdr a Stodůlka.

A jaké je celkové hodnocení přátelského duelu? Oba týmy byly spokojeny, protože si vyzkoušely jednotlivé hráče. V sestavě domácího týmu se objevila řada hokejistů, kteří se běžně do hry příliš často nedostávají a chybí jim zápasová praxe. Takže svůj účel přípravný zápas splnil stoprocentně.