Olomouc proti Spartě ještě neskórovala

Úvodní strana » Archiv » Olomouc proti Spartě ještě neskórovala

Střelecká impotence Kohoutů pokračovala i v dalším zápase. Olomouc podlehla v T-Mobile Aréně pražské Spartě 0:3. Holešovický tým vstřelil v každé třetině po brance a v klidu si připsal do tabulky povinné tři body. Závěr zápasu okořenila drobná potyčka Zapletala s Mlčákem.

5. kolo České sledge hokejové ligy, 16.12.2007, T-Mobile Aréna, Praha

HC Sparta Praha - APA VČAS Olomouc
3:0
(1:0, 1:0, 1:0)

Branky a přihrávky: 10:24 Krupička Z. (Záluský), 29:45 Zapletal (Krupička J.), 33:17 Krupička Z. (Zapletal).

Rozhodčí: Kalanára.

Vyloučení: 5:4, využití: 0:0, v oslabení: 1:0.

Diváci: 2.

Průběh zápasu: 3:0.

Sestava HC Sparta Praha: Vápenka - Zapletal, Němec (A) - Krupička Z. (C), Krupička J., Zikmund, Hamák, Záluský, Žižka, Würtherle, Nožina. Trenér: K. Žižka.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - Brix (A), Staněk - Veselý J., Vaverka, Havlík (A), Geier L. (C), Žíla, Keller, Stodola, Beneš, Mlčák. Trenér: J. Janák.

Kádr Olomouce pro utkání se Spartou opět nebyl kompletní. Nenastoupil Karel Veselý, v průběhu utkání se navíc zranil obránce Brix a útočník Staněk. Oba nedohráli.

Sparta se dlouho proti olomoucké defenzivě nemohla prosadit. Ze začátku sice udávala hře tempo a často byla hostem v olomouckém obranném pásmu, Hulín ale v brance Olomouce čaroval. Až v 11. minutě se po sólu trefil Zdeněk Krupička. Hulín proti němu vyjel a Krupička bez problémů po kličce otevřel skóre střelou do prázdné sítě.

Potom se hrálo dlouho bez šancí. I Olomouc se několikrát dostala na dostřel Vápenky, vše ale byly spíše propagační pokusy a strážce sparťanské kasy neměl problém s jejich chycením. Když už se zdálo, že druhá třetina skončí bez gólů, vyrobila obrana Hanáků hrubku. Tři Sparťané jeli na jediného obránce Kellera. Puk po asistenci Jiřího Krupičky doputoval až na hokejku Jana Zapletala, jenž 15 vteřin před druhou sirénou zvýšil na 2:0 střelou pod břevno.

V úvodu třetího dějství se domácí prosadili potřetí. Zapletal přihrál Zdeňku Krupičkovi, který dal po dalším sólu přes útočné pásmo výsledku definitivní podobu. Pět minut před koncem měla šanci i Olomouc, před Vápenkou se zcela nečekaně zjevil Žíla, ale netrefil domácí svatyni. Závěr zpestřila drobná pěstní výměna názorů mezi Zapletalem a Mlčákem, rozhodčí oba hříšníky potrestal dvěma minutami.