Olomouc předala mistrovské žezlo Spartě

Úvodní strana » Archiv » Olomouc předala mistrovské žezlo Spartě

Pražská Sparta je novým králem České sledge hokejové ligy. Rozhodlo o tom jejich sobotní vítězství nad Karlovými Vary v poměru 2:0. Třetí místo patří po zásluze zlínským Sedícím Medvědům.

Rozhodčí: Husička, Vaněk, Bublák.

Protest, který podaly České Budějovice proti startu Jana Zapletala v předchozím vzájemném duelu, nakonec nijak neovlivnil výsledek prvního utkání. Na tom druhém, který se hrál na zimním stadionu Luďka Čajky, byl dokonce přítomen i ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach. Zápas o bronzové medaile začal velmi pozvolna a v tomto tempu se i pokračovalo. Jediná branka padla v 6. minutě. Z ostrého úhlu vypálil Fojtík a překonal českobudějovického gólmana. V úvodu druhého dějství si Zlín vytvořil tlak, po většinu času byl v útočném pásmu Jihočechů. Králové se dopředu dostávali spíše jen sporadicky brejkovými přihrávkami. I České Budějovice si vytvořily několik šancí, ale další gól už nepřidal žádný tým. Zlín se tak mohl zaslouženě radovat ze zisku bronzové medaile.

Řekli po zápase...
David Vrbka, trenér ZAS Hamé Zlín:
Dnešní zápas byl velice opatrný a z naší strany zbytečně nervózní. S konečným třetím místem jsem spokojený, protože před sezónou jsem řekl klukům, že počítám se čtvrtým, ale když budou třetí, budu velice rád. Máme omlazený tým, nechal jsem hrát všechny hráče, aby si zahráli i ti noví. Spíše si děláme naděje na další roky.

Rudolf Veselý, trenér Č. Budějovic: Zápas byl vyrovnanější než ten předchozí. Dostali jsme smolný gól, brankář si to tam sám srazil, ale protože bylo dohodnuto, že se bude hrát na výhru, tak by nám ani případná remíza nepomohla. Nedokázali jsme dát gól, což je škoda, protože občas jsme měli pěkné šance, ale bohužel. Vzhledem k počtu hráčů čtvrté místo celkem ujde. Odešli nám někteří zdraví hráči, kteří už hráli dva roky.

Finále

SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary  0
  Sparta Praha sledge hokej  2

Třetiny: 0:0, 0:0, 0:2.
Góly: 40:54 Kvoch (Krupička), 42:44 Krupička (Hornich).
Vyloučení: 2:2, navíc Krupička (SPA) 10 min., bez využití.
Diváci: 50.
Rozhodčí: Pelant, Wesley, Bublák.

Hned v úvodu finálového duelu střílel prudce a nepřesně po zemi J. Berger. Vzápětí se z protiútoku na druhé straně mohl radovat Krupička, jeho zakončení však bylo slabé. Hbitý sparťanský útočník tak dlouho dorážel na gólmana Janouška, až se málem strhla bitka. Své účty si přijel vyřizovat i Hornich, ale trochu pozdě. Chvíli před koncem úvodního dějství vystrašil Janouška Chadraba. Ten se totiž dostal úplně sám před karlovarského strážce svatyně a v tomto zápase poprvé a ne naposledy vysoko přestřelil. V polovině utkání se ve středovém kruhu nešťastně srazili Sparťané Krupička s Kvochem. Oba ale byli v pořádku. Minutu před koncem druhé patnáctiminutovky měly Karlovy Vary asi největší šanci na vstřelení branky. Michal Geier si výborně najel do střeleckého úhlu, vypálil a puk gólmanovi Vápenkovi trestuhodně propadl těsně před brankovou čáru. Bohužel nikdo z karlovarských nebyl na správné straně a nikdo tedy nedokázal kotouč doklepnout do sítě. A tak přišel zákonitě trest. Ve 41. minutě vyhrál Hornich buly v útočném pásmu, puk se dostal ke Krupičkovi, který přihrál Kvochovi a ten z úhlu prostřelil Janouška. Žraloci si následně vzali oddechový čas a snažili se něco vymyslet, jenže ve 43. minutě odskočili pražané už na rozdíl dvou branek. Hornich vystřelil, Janoušek puk jen vyrazil před sebe a pro volného Krupičku nebyl problém gumové kolečko dostat do poloodkryté klece. Pražská Sparta se stala mistrem České republiky ve sledge hokeji. Karlovy Vary se mohou pyšnit titulem vicemistra.