Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Olomouc porazila Zlín a postupuje

Úvodní strana » Archiv » Olomouc porazila Zlín a postupuje

Olomoučtí sledge hokejisté porazili překvapivě ve svém posledním vystoupení v základní části Hamé Sedící Medvědy Zlín 2:1. Zlín sice vedl, ale Kohouti skóre bleskurychle obrátili. Hanácké šance na play-off se tak rázem zvýšily. Vše záleželo na večerním duelu Českých Budějovic v Karlových Varech. Jelikož Západočeši svého soupeře porazili 5:0, zahraje si Olomouc po roční pauze opět vyřazovací boje.

APA VČAS Olomouc - Hamé Sedící Medvědi Zlín
2:1
(0:0, 2:1, 0:0)

Branky a přihrávky: 28:27 Veselý J. (Staněk), 29:32 Geier (Stodola) - 28:01 Šojdr (Šnajdar).

Rozhodčí: Kroupa, Haluza.
Vyloučení: 0:0.
Využití: 0:0.
V oslabení: 0:0.

Diváci: 45

Průběh zápasu: 0:1, 2:1

Sestava Olomouce: Hulín - Veselý Karel, Veselý Jaromír, Staněk, Vaverka, Keller, Havlík (A), Geier (C), Žíla, Stodola, Brix. Trenér: Jiří Janák.

Sestava Zlína: Molek - Julina Pavel, Šojdr, Zapletal, Fojtík (C), Hábl, Palát, Derka, Sigmund, Šnajdar, Herink, Stodůlka. Trenér: Petr Julina.

Začátek zápasu proběhl ve zlínské režii. Hamé zatlačilo Kohouty do pásma a hlavně Fojtík se Zapletalem ostřelovali branku gólmana Hulína. Ani jeden útočník však nebyl přesný. Ve čtvrté minutě se kostrbatou cestou dostal puk až ke zcela osamocenému Herinkovi, ten ale zakončil jen do připraveného Hulína. Právě neustále ostřelovaný brankář Olomouce se dostal do výborné formy a přiváděl hráče Zlína k zoufalství. V polovině prvního dějství vytáhla růžky Olomouc. Dokázala se na delší dobu dostat do útočné třetiny soupeře. V 9. minutě navíc chyboval jeden ze zadáků a Geier postupoval sám na Molka. Olomoucký kapitán zvolil zakončení po zemi, puk se zastavil o Molkovu brusli. Chvíli poté mohl otevřít skóre Zapletal, nekryt před Hulínem zakončil nepřesně. Na konci první třetiny se do dobré možnosti dostal Zapletal s Julinou, Hulín byl ale jistý. Z protiútoku zahrozil Jaromír Veselý. Molek byl úspěšnější.

Druhá třetina začala stejně jako ta první, tedy tlakem hostů. Hned v úvodu nepříjemně prověřoval domácího strážce kasy Fojtík. V 17. minutě měl Šnajdar poodkrytou branku, ale puk zasunout za čáru nedokázal. Až v 18. minutě se podařilo Hanákům uzamknout Zlínské v jejich obranném pásmu, ani jedna střela však nenašla svůj cíl. Hra se přelévala ze strany na stranu, diváci sledovali krásný zápas, ale chyběly vyložené šance. Ve 25. minutě prolétla křižná přihrávka až ke Stodůlkovi, kterému by stačilo jen puk doklepnout do prázdné branky. Stodůlkovi ale nesedl kotouč na hokejku. O minutu později se v podobné příležitosti ocitl Hábl, prudký puk se mu nepodařilo ideálně zpracovat. V době, kdy na tabuli svítil čas 28:01, otevřeli skóre hosté. Šnajdar po vyhraném buly přihrál Šojdrovi a ten nedal Hulínovi svou vydařenou střelou šanci ? 0:1. Jenomže ještě než se stihly zahřát žárovky na ukazateli skóre, padl další gól. Ihned po buly se kupředu vydal Jaromír Veselý a srovnal na 1:1. Obě branky od sebe dělilo pouhých 26 vteřin. Radost Hanáků gradovala hned za další minutu, když se jim podařilo skóre obrátit. V čase 29:32 si do pásma nabruslil Stodola, dostal pas od Brixe, s pukem se dlouho nemazlil a poslal ho na najíždějícího Geiera, který svou tvrdou ránou pod víko skóroval ? 2:1.

Do posledního dějství vstoupili opět aktivněji hosté, snažili se o vyrovnání, ale obrana Olomouce pracovala spolehlivě. A když přeci jenom nastala nějaká chyba, v bráně kouzlil čaroděj Hulín. Ve 35. minutě se k puku dostal Fojtík a zakončoval nad ležícího brankáře. Puk, který už jasně směřoval do brány zastavila lapačka, která se neuvěřitelně rychle objevila díky Hulínovu postřehu. Zlín při svém útočení zapomínal na obranu, což mohl využít Keller. Svůj samostatný únik neproměnil, Molek touš vyrazil. Těsně před koncem vystrašil hostujícího gólmana tečovanou střelou J. Veselý. Medvědům se v útoku nedařilo dostávat se do šancí, Olomouc chtěla výsledek za každou cenu udržet, a tak některé fáze zápasu připomínaly spíše valnou hromadu hráčů. Půl minuty před koncem měl na holi vyrovnání Zapletal, po něm i Fojtík, ale ani jeden hráč nebyl úspěšný. Závěrečná power-play Hamíkům také nevyšla a tak se mohla Olomouc radovat ze zcela nečekaných a překvapivých dvou bodů.

Pozápasové ohlasy:
Jiří Janák (trenér Olomouce):
Hráči z devadesáti procent splnili všechno, co jsem jim řekl. Hlavně jsem chtěl, aby drželi modrou čáru, což se povedlo, i když jsme dostali jeden gól. Výsledek 2:1 překvapil i mě, opravdu mohu říct, že hráči splnili to, co jsem chtěl a od toho se odvíjel celý zápas. V momentě, kdy jsme otočili skóre, jsme měli docela štěstí. Zaplaťpánbůh mi docela vyšlo po inkasované brance střídání, ale to se moc často nestává (smích - pozn. aut.).

Radim Šojdr (střelec jediného gólu Medvědů): Dnes jsme neodehráli to, co jsme měli, nebyl s námi trenér, ale na to se vymlouvat nemůžeme. Bez trenéra však hrajeme strašně rozhádaně a rozházeně. Olomouc dobře napadala, byla u našich hráčů brzo a hodně rušila přihrávku. Olomouc zahrála oproti nám výborný zápas. Nám se nedařila střelba jako vždycky. Libor Hulín navíc odchytal skvělý zápas. Ten můj první gól byl přímo z buly. Kamil Šnajdar na mě vyhrál buly a já jsem vystřelil pod břevno nechytatelnou střelu. Vstřelili jsme první gól a trochu jsme se uklidnili, mysleli jsme, že už vedení udržíme a přidáme nějakou branku. Stát se ale může i to, co se stalo. Olomouc vstřelila dva góly po rychlých brejcích. Vzadu jsme to nestihli.

zveřejněno v sobotu 27.01.2007

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com