Nervózní derby vyhrál Zlín

Úvodní strana » Archiv » Nervózní derby vyhrál Zlín

Los České sledge hokejové ligy rozhodl, že ve třetím soutěžním kole změří síly Hamé Sedící Medvědi Zlín s Olomouckými Kohouty. V tradičním derby měli od začátku navrch Zlínští. V přesilovce se ujali vedení. Ve třetí třetině výhru pojistili dalším gólem a v závěru se diváci pobavili regulérní bitkou. Olomouc v duelu vyfasovala dohromady 30 trestných minut.

Hned po úvodním buly musel být ve střehu gólman Matoušek, který si s první střelou zápasu poradil. To ale bylo od Hanáků na dlouhou dobu vše. Ve druhé minutě Šojdr nachystal akci pro Paláta, který jen těsně přestřelil branku Olomouce. V páté minutě potom musel Hulín hned dvakrát předvést zákroky proti střelám Paláta. V čase 10:42 se už ale domácí radovali. Ještě předtím totiž byli v krátkém sledu vyloučeni Staněk s J. Veselým a zkušené Hamé dlouhou přesilovku pěti proti třem využilo. Šojdr vystřelil z úhlu do břevna, od kterého se puk odrazil a po zádech gólmana Hulína se skutálel za brankovou čáru - 1:0. Za další minutu se zcela sám před Hulínem objevil i s pukem Zapletal. Útočník Medvědů ale nechal vyniknout strážce olomoucké svatyně. Vzápětí však zvedali hráči v modro-žlutém ruce nahoru podruhé. V době, kdy na časomíře svítilo 13:44, se zcela nekryt dostal před branku opět Šojdr a střelou pod břevno si připsal druhý gól utkání.

Druhé dějství začalo náznakem šance Kohoutů. Geier se dostával do brejku, ale brankář Zlína Matoušek si pro puk vyjel až ke kruhům a znemožnil tak Geierovi akci dokončit. V polovině duelu se hra opticky vyrovnala, přesto měli puk častěji na svých hokejkách domácí hokejisté. Na začátku posledního dějství dorážel puk do olomoucké klece Šojdr, ale netrefil se. Ve 33. minutě odešel na trestnou lavici Brix a Hamíci svou přesilovku znovu využili. Po závaru v brankovišti Hulína se puk odrazil do brusle Hábla a ten svým rámem dopravil kotouč za čáru. Rozhodčí gól uznal, což vzbudilo nevoli na straně Hanáků. Dva hráči najednou vyfasovali desetiminutové tresty, konkrétně kapitán Geier a Staněk, což znamenalo, že Kohoutům zbyl na střídání jediný hráč, to vše v čase 33:33. Olomouc poté vše vsadila na obranu a snažila se už neinkasovat, což se jí nakonec povedlo. Nervozita hlavně na olomoucké straně měla za důsledek tvrdé osobní souboje. Několik desítek vteřin před závěrečnou sirénou si to rozdal Jan Zapletal s Martinem Brixem v regulérní bitce. Čároví arbitři měli co dělat, aby oba soky od sebe odtrhli. Hráči nakonec dostali pouze dvouminutové tresty. Medvědi si do tabulky připsali další dva body a minimálně do dalšího dne si pojistili druhé místo v tabulce.

Ohlasy po zápase:
Zlín - Erik Fojtík (kapitán mužstva): Dnešní utkání bylo vypjaté a myslím si, že i když jsme měli navrch, tak nám od Olomouce hrozilo, že nějakou branku inkasujeme. Samozřejmě Olomouc doplatila na to, že nemá dostatek hráčů, kteří by mančaft trochu zvedli. Myslím, že třetí branka, kterou jsme dali, je sporná, ale podle rozhodčích platila. Já sám jsem to viděl. Puk byl odražený od rámu a přešel brankovou čáru. Rozhodčí uznali, že to byl gól, a my hráči se tomu musíme podřídit.

Olomouc - Jiří Janák (trenér): Nebyli jsme schopni si přihrát nebo zakončit nějakou akci střelbou a gólem, takže si myslím, že hráči nepředvedli to, co bych chtěl.
Jaký je váš názor na třetí branku Zlína, po které dva hráči Olomouce vyfasovali desetiminutové tresty?
Myslím si, že zlínský hráč byl v brankovišti, ale mohu se samozřejmě mýlit. Pravděpodobně to však byl gól.