Nepodařený víkend - 10 inkasovaných branek

Úvodní strana » Archiv » Nepodařený víkend - 10 inkasovaných branek

Sedm kulí jako v Sarajevu

Sedm branek nadělili sledge hokejisté Karlových Varů do sítě Olomouce v pátém kole České sledge hokejové ligy. Žraloci měli od začátku duelu jasnou převahu, kterou dokázali i brankově využít.

Už ve druhé minutě zvedali ruce nad hlavu hráči se Žralokem na dresu. Po Kvochově přihrávce vstřelil z hodně ostrého úhlu gól Michal Geier. V čase 2:14 zvýšil náskok hostů stejný hráč. Dva rychlé zásahy do branky Kohoutů ovlivnily další průběh zápasu. Karlovy Vary hrály s naprostým klidem na svých hokejkách, Olomouc se před slušnou návštěvou dostávala do útočného pásma jen sporadicky. Gólman Janoušek musel čelit pouze několika střelám z velké dálky. V 11. minutě málem přidal třetí branku Kvoch, jeho tečovaná rána ale mířila mimo. Západočeši velmi často zamykali Hanáky v jejich obranném pásmu, Olomouc se bránila zuby nehty.

Hosté pokračovali ve zvýšené aktivitě i ve druhé třetině. Na jejím začátku zkoušel po zemi štěstí Hrbek, ale nebyl úspěšný. Poté se domácímu mužstvu naskytla příležitost vstřelit kontaktní gól, na trestnou lavici putoval Kvoch. Olomouc byla ale i v přesilovce bezzubá, naopak Karlovarští měli ve svém oslabení několik šancí. Přesně v čase 20:00 se měnilo skóre potřetí. Po chybné rozehrávce Brixe z rohu kluziště se kotouč dostal přímo na hokejku Jiřího Bergra a ten nedal Hulínovi šanci - 0:3. Ještě než se stačili domácí z inkasované branky oklepat, radovali se Žraloci znovu. Po rychlém přechodu do útočného pásma vstřelil gól opět kapitán hostů Jiří Berger. Oba góly od sebe dělilo pouhých 40 vteřin. Kohouti zkusili použít svoji zbraň, rychlý brejk Libora Geiera. Jenomže rychloruký obránce Kvoch Geierovi únik zneškodnil. Ve 24. minutě se po sólu dostal před svatyni Hanáků Jiří Berger, ale Hulín vyšel z tohoto minisouboje vítězně. Ale než stihli diváci za Hulínův zákrok dotleskat, Olomouc inkasovala popáté. Michal Geier našel nekrytého Miroslava Hrbka a ten svou tvrdou střelou zavěsil. Hrůzostrašný pohled na světelnou tabuli přinutil domácí hráče k větší aktivitě, ale ke kýženému úspěchu v podobě alespoň jednoho gólu to nevedlo.

Okamžitě po vhození buly na začátku třetí třetiny uháněl sám na Hulína Michal Geier, ale netrefil branku. Z protiútoku se o podobný nájezd pokoušel olomoucký Libor Geier, ale obránce Hrbek ho těsně před střelbou dostihl. Deset minut před koncem se Karlovy Vary dostaly do přečíslení tří na jednoho, ale zakončující Tomáš Berger šanci spálil, vystřelil pouze do ležícího gólmana. Minutu na to střílel zblízka Hrbek, ale puku v cestě do sítě zastoupila dráhu vyrážečka strážce kasy Kohoutů. V čase 36:15 vstřelili hosté šestou branku. Po závaru se k touši dostal Michal Geier a zkompletoval svůj hattrick. To ovšem nebylo vše. Za necelou minutu dokončil hattrick i Jiří Berger po nahrávce Michala Geiera. Žraloci si v dalším průběhu zápasu vytvořili řadu nebezpečných šancí, ale v brance Kohoutů exceloval Libor Hulín. Nebýt jeho, bylo by vítězství Západočechů mnohem větší. Nejlepšími hráči na straně hostů byli Jiří Berger a Michal Geier. Dohromady si v utkání připsali 9 kanadských bodů. Na soupisce Olomouce se poprvé objevila dvě nová jména, Dominik Beneš a Ludvík Žíla.

APA VČAS Olomouc - SKV Sharks Karlovy Vary
0:7
(0:2, 0:3, 0:2)

Branky a přihrávky: 1:43 Geier M. (Kvoch), 2:13 Geier M. (Janko), 20:00 Berger J., 20:40 Berger J. (Kvoch), 23:55 Hrbek (Geier M.), 36:15 Geier M. (Berger J.), 37:08 Berger J. (Geier M.)

Rozhodčí: Cik, Štreit
Vyloučení: 2:4.
Bez využití.
V oslabení: 0:0

Diváci: 70

Průběh zápasu: 0:7

Sestava Olomouce: Hulín - Veselý K., Veselý J., Staněk, Vaverka, Keller, Havlík (A), Geier L. (C), Žíla, Stodola, Beneš, Brix. Trenér: Janák.

Sestava Karlových Varů: Janoušek - Hrbek, Kašpar, Kvoch, Bozděk, Frous, Berger J., Berger T., Schneider, Geier M., Švec, Janko. Trenér: Berger st.

Slušná návštěva v Uničově viděla tři branky

Sparťanský tlak z úvodu utkání Olomouc přežila bez inkasované branky. Hned po prvním buly zatáhl Z. Krupička kotouč do útočného pásma a Hulín si připsal zákrok. Olomouc poté opticky hru srovnala, dostávala se do útočného pásma, gólmana Vápenku však neohrozila. Strážce svatyně hostů měl celkem jednoduchou pozici, domácí stříleli jen z větších vzdáleností. Ve třetí minutě šel pykat za vražení Geier a Sparta vytvořila ve své útočné třetině zámek. V zápase byla spousta vyloučených, rozhodčí nekompromisně trestali všechny fauly. Minutu a půl po Geierově vyloučení putoval na trestnou i K. Veselý a Spartě se naskytla dvojnásobná početní výhoda. Loňský mistr ale s možností otevřít skóre zápasu naložil prachbídně. Až po uplynutí Geierových dvou minut se najednou zjevil před Hulínem osamocený Kovář, gólman Olomouce šanci zlikvidoval. Stovka diváků se musela atraktivním zápasem bavit. Na konci desáté a na začátku jedenácté minuty měli Pražané dvě velké šance. Nejprve se Kovář protancoval mezi obránci až ke střele, ale trefil jen boční konstrukci. Vzápětí se puk dostal ke Z. Krupičkovi, před nímž zela prázdná brána. Útočník Sparty ale netrefil kotouč podle svých představ. Na konci prvního dějství uzamkli hosté Kohouty opět v pásmu, Hanáci se osvobozovali pouze za cenu zakázaného uvolnění.

Po 90 vteřinách hry druhé třetiny se dostával do brejku Geier, ale přihrávaný kotouč byl na něj příliš rychlý. O stejnou věc se na druhé straně po chvíli pokoušel Z. Krupička, ale Staněk ho dobrým obranným zákrokem odzbrojil. V 19. minutě dostal ideální přihrávku na kruhy Havlík, měl čas na zpracování, přesto vystřelil z voleje, ale puk mu nesedl na hokejku. V jednadvacáté minutě vyrazil Hulín okrajem své lapačky ránu nekrytého Němce. Poté už ale kapituloval. Na světelné tabuli svítil čas 21:24, když se ve skrumáži nejlépe zorientoval Hornich a vsítil úvodní gól utkání. Za další minutu uháněli hned tři Sparťané na jediného obránce, šanci si však zkazili sami nepřesnou finální přihrávkou. Do další šance se dostal Hornich, Hulín ale v tomto zápase ne poprvé a ne naposledy vyhrál souboj s bývalým hráčem Olomouce. V čase 25:57 se radovali hráči s velkým "S" na dresu podruhé. Záluský našel ideálně postavenéhoZdeňka Krupičku před bránou, poslal mu puk a Krupička bez rozmýšlení zakončil pod břevno. Na konci druhé třetiny ještě pokoušel štěstí Geier. Střelou od modré však Vápenku nemohl nijak zneklidnit.

Na začátku poslední třetiny byl vyloučen hostující Kovář. Přesilovka se ovšem Olomouci vůbec nevyvedla. V čase 32:59 se v oslabení po Záluského asistenci dostal puk opět k Hornichovi a ten překonal ležícího brankáře - 0:3. Dvě minuty na to ujížděl sám k brance Kohoutů zase Hornich, ale Hulín jeho střelu chytil. Další úspěšný zákrok si Hulín připsal ve 37. minutě, když Staněk namazal osamocenému Z. Krupičkovi. Ve 39. minutě byl u mantinelu nešťastně naražen Martin Brix a zůstal ležet na ledě. Po krátkém ošetření ze zápasu odstoupil. Diagnóza byla naštěstí příznivá, natažené vazy v rameni. V dalším průběhu zápasu dala Olomouc příležitost všem hráčům z lavičky a snažila se neinkasovat, což se jí nakonec povedlo, i když měla na mále. Diváci tak viděli kromě pěkného zápasu další vychytanou nulu Vápenky.

APA VČAS Olomouc - HC Sparta Praha
0:3
(0:0, 0:2, 0:1)

Branky a přihrávky: 21:08 Hornich (Němec), 25:57 Krupička (Záluský), 32:59 Hornich (Záluský).

Rozhodčí: Axman, Burda.
Vyloučení: 6:3.
Využití: 0:1.
V oslabení: 0:1.

Diváci: 100

Průběh zápasu: 0:3

Sestava Sparty Praha: Vápenka - Hornich, Krupička Z., Krupička J., Kovář, Němec, Záluský, Zikmund. Trenér: Kovář F.

Pozápasové ohlasy trenérů:
Jiří Janák (Olomouc): Do stavu 0:0 jsme dobře bránili, hráli jsme celkem vyrovnanou hru se Spartou, ale potom se projevilo, že někteří hráči ve Spartě individuálně vynikají. Krupička a spol. jsou rychlostně lépe vybaveni než naši hráči, takže od toho se potom odvíjela i hra. Dva noví hráči, kteří hráli poprvé, vypadají dobře, zatím nijak nepřekvapili, ale rozhodně nezklamali, hrají to, co si myslím že budou hrát. Zatím jsou ve vývoji.

František Kovář (Sparta): Trošku jsem se tohoto zápasu obával, protože jsme včera ve Zlíně prohráli 3:0, kdy jsme dá se říci prohráli už během první třetiny. Hráči nedrželi taktické pokyny. Bál jsem se, že to bude pokračovat i dnes, ale kluci hráli zodpovědně ze zadu, plnili taktické pokyny, což nám včera chybělo. Vzhledem k tomu že máme ještě dva lidi na marodce, tak jsme to odehráli dobře a já bych chtěl hráčům za výkon poděkovat. S výsledkem jsme spokojeni. Obzvlášť v první třetině jsme mohli dát více branek, kdy jsme kvůli malému důrazu nemohli vstřelit branku. Říkal jsem to hráčům o přestávce, ale to je ještě práce na dlouho, není to ze dne na den.