Na Zlín Hanáci nestačili

Úvodní strana » Archiv » Na Zlín Hanáci nestačili

Olomoučtí sledge hokejisté si do ligové tabulky připsali další prohru. Tentokrát nestačili na Sedící medvědy. Hráčům z města obuvi podlehli 1:3. Hamíci se hned na začátku dostali do dvoubrankového náskoku, Olomouc potom snížila, ale pět minut před koncem druhé třetiny vrátil dvougólové vedení hostům Palát.

3. kolo České sledge hokejové ligy, 10.11.2007, ZS Olomouc

APA VČAS Olomouc - ZAS Hamé Zlín
1:3
(1:2, 0:1, 0:0)

Branky a přihrávky: 13. Geier (Veselý J.) - 3. Fojtík (Hornich), 3. Palát (Šojdr), 25. Palát (Hábl).

Rozhodčí: Cik, Kika.

Vyloučení: 2:2, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 26.

Průběh zápasu: 0:2, 1:2, 1:3.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - Veselý K., Mlčák, Brix (A) - Veselý J., Staněk, Vaverka, Havlík (A), Geier L. (C), Žíla, Keller, Stodola. Trenér: Jiří Janák.

Sestava ZAS Hamé Zlín: Matoušek - Šojdr, Hornich - Hábl, Palát, Stodůlka, Fojtík (C), Derka, Sigmund, Herink. Trenér: David Vrbka.

Tři body pro Sedící okna Zlín
Do utkání nastoupili domácí Kohouti v takřka kompletní sestavě, ovšem bez trenéra na střídačce. Hned v úvodu bylo vidět, který tým hraje v lepší pohodě. Hosté se hned od prvních chvil proháněli v olomoucké třetině, aniž by tomu domácí věnovali nějakou pozornost. Trest za pasivitu přišel ovšem nečekaně brzy. Již ve třetí minutě se od vlastní brány rozjel zlínskýErik Fojtík, nikým neatakován projel až do útočného pásma, kde na domácího gólmana Hulína vyslal ani ne střelu, ale spíše přihrávku. Olomoucký brankář navázal na katastrofální hru svých spoluhráčů prachmizerným zákrokem a puk pod betonem pustil do sítě.

Tato lekce domácím však nestačila. Hned po pár vteřinách zkusil štěstí z prostoru mezi kruhy nikým nekrytý David Palát. A světe div se, i tuto propagační střelu zastavila až síť. Domácí pak pokračovali ve svém rozpačitém představení ještě několik minut a neinkasovali jen díky nepřesné zlínské koncovce.

Trochu sil vlila do žil domácím až nepříjemná situace v desáté minutě, když za časomírou zkolaboval domácí hlasatel. Funkce časoměřiče se naštěstí ujal jeden člen zlínského realizačního týmu, za což mu patří velký dík. Od té doby se přeci jen dostávali Kohouti na útočnou polovinu družstva hostí. A jejich snahu zúročil ve třinácté minutě kapitán Libor Geier, který využil fatální chyby zlínského gólmana. Stejný hráč pak nevyužil v poslední vteřině samostatný nájezd z brejku a trefil jen připraveného Matouška v brance hostí.

Ve druhé třetině již neměli hosté tak výraznou převahu, nicméně pořád byli týmem, který tahal za delší kus provazu. A od zvýšení je dělila jen konstrukce domácí klece, kterou trefili hned třikrát. Zlepšeným výkonem se pak prezentoval i Hulín, jenž chytil několik medvědích příležitostí. Poté ovšem završil hattrick tragických zákroků a pustil po ledě slabou střelu zlínského Davida Paláta. To ukazovala časomíra právě pětadvacátou minutu. Hosté tuto část hry v klidu dohráli a nepouštěli Hanáky do šancí.

V závěrečné části hosté s vidinou poměrně snadného vítězství v aktivitě polevili. Olomoučtí se dostali do několika příležitostí anebo zkoušeli štěstí střelbou ze střední vzdálenosti. Bez úspěchu. Hra byla víceméně vyrovnaná, a když i Hulín již žádný kotouč za svá záda nepustil, mohli sudí utkání ukončit. Třicet diváků v ochozech tak vidělo průměrné utkání se zaslouženým vítězstvím hostujícího celku.