Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Kohouti přivezli tři body

Úvodní strana » Archiv » Kohouti přivezli tři body

Jednu výhru a jednu prohru si připsali olomoučtí sledge hokejisté v 1. kole ČSHL. V sobotu dokázali porazit České Budějovice, v neděli ale už nestačili na Kolín. Hanáci tak v tabulce mají 3 body a jsou na třetím místě. Po dvou gólech vstřelili Geier a Stodola, ukázal se náhradní gólman Voženílek, který v poslední třetině v Kolíně předvedl několik vynikajících zákroků.

1. kolo České sledge hokejové ligy, 22.9.2007, ZS Budwar aréna II.

B. B. Budweiser Kings - APA VČAS Olomouc
1:3
(1:2, 0:0, 0:1)

Branky a přihrávky: 0:31 Rumplík (Kovář) - 5:56 Stodola (Geier), 14:42 Geier (Veselý J.), 37:31 Geier (Keller).

Rozhodčí: Petr Karlín, Petr Jakeš.

Vyloučení: 2:1, využití: 0:1, v oslabení: 0:0.

Diváci: 20.

Průběh zápasu: 1:0, 1:3.

Sestava B. B. Budweiser Kings: Havelka ? Kalina, Klíma, Málek, Jedliska, Pohanka, Podhradský, Rumplík ?A?, Kovář ?C?, David. Trenér: František Kovář.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín ? Veselý K., Veselý J., Staněk, Vaverka, Mlčák, Keller, Geier ?C?, Žíla, Smékal, Stodola, Beneš, Brix ?A?. Trenér Jiří Janák.

Vydřené body z jižních Čech
Úvod zápasu poznamenaly problémy s časomírou. Po vhození prvního buly rozhodčí zjistili, že nefunguje oficiální časomíra. Tu pořadatelé nakonec zprovoznili, chybně ale na ní bylo, že domácí vedou 1:0. To ještě nikdo netušil, že toto skóre bude o několik okamžiků později správné. Už ve 31. vteřině zavezl puk do útočného pásma Olomouce Kovář a vystřelil, Hulín puk vyrazil jen před sebe, kde stál Keller, ten trestuhodně kotouč neodpálil. Jeho hrubku využil Rumplík, jenž měl před poloprázdnou brankou jednoduchou pozici. Olomouc se z inkasované branky rychle vzpamatovala a byla aktivnějším týmem, střílet zkoušeli Geier, Brix a J. Veselý, ale ani jeden nebyl úspěšný. Hosté se dočkali až v šesté minutě. Geier napálil puk do skrumáže před bránou, kde se nejrychleji zorientoval Stodola a vyrovnal. O chvíli později opět zazmatkoval Keller, který poslal gólmanu Hulínovi malou domů, celá akce však dopadla pro hosty dobře. Olomouc byla lepší, tlačila se do zakončení, ale málem na to doplatila. V desáté minutě totiž Kovář předložil Rumplíkovi přihrávku jako na zlatém podnose, českobudějovický útočník ale trestuhodně netrefil téměř prázdnou branku. A tak přišel trest. Osmnáct vteřin před první sirénou našel J. Veselý chytrou přihrávkou Geiera, který nezaváhal.

Do druhé třetiny vstoupili daleko lépe domácí a dostávali Kohouty pod tlak. Přesto se karkulky dostaly ke dvěma dobrým střelám, jak Geier, tak Keller z prostoru mezi kruhy nebyli úspěšní. Ve 21. minutě předvedl kyks Hulín, proti brejku domácích vyjel z brány, jenomže kotouč nestihl a poté se mu nedařilo vrátit se zpět mezi tyče. Králové však tohoto zaváhání nevyužili. Budweiser držel pásmo, hostům se nedařilo vyhazovat a místy se bránili zuby nehty. Výborný zápas hrál Keller, který až na hrubici v úvodu plnil přesně to, co se od něj čekalo.

V úvodu třetího dějství dohrávaly Budějovice přesilovku, vyloučen byl Brix. Jihočeši opět drželi pásmo. Ve 34. minutě se předvedl Hulín po tvrdé střele Kováře z úhlu. Hanáci ale v průběhu poslední třetiny vyrovnali hru a dokonce se dočkali šťastného gólu. V přesilovce v čase 37:31 přihrál Keller Geierovi, ten vypálil po zemi od mantinelu a gólmanu Havelkovi touš propadl pod bruslí.

Ohlasy po utkání:
František Kovář (trenér Českých Budějovic): Před měsícem jsme zahájili přípravu. Dnešní zápas byl herně vyrovnaný, chvíli jsme hráli lépe my, chvíli zase Olomouc. My jsme ale nedokázali využít okamžiky, kdy jsme měli tlak, ke vstřelení gólu. Po nervózním začátku to z naší strany bylo docela dobré. Dnes za nás chytal druhý gólman, ale to v žádném případě není rozhodující věc. Myslím si však, že kdyby chytal první gólman, tak by některé z těch branek nepadly.

Jiří Janák (trenér Olomouce): První třetinu hráči odehráli tak, jak jsem jim řekl. Splnili do puntíku všechno. Ve druhé třetině přestali hrát svoji hru a tím pádem z toho byly chyby. Hráli jsme "hurá hokej". Ve třetí třetině se to opět srovnalo, vypadalo to slušně, vstřelili jsme gól a v klidu dohráli zápas.

zveřejněno v neděli 23.09.2007

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com