Hanákům se ve druhém kole nedařilo

Úvodní strana » Archiv » Hanákům se ve druhém kole nedařilo

Dvě prohry si do tabulky připsali sledge hokejisté Olomouce ve 2. kole České sledge hokejové ligy. A co víc, v obou zápasech dostali poměrně dost branek. S Karlovými Vary prohráli 1:9, se Spartou Praha 0:5. Olomouc je tak v tabulce na pátém místě se třemi body, v dalším kole přivítá na domácí půdě Zlín.

Olomouc držela krok do dvacáté minuty

Ještě ve dvacáté minutě svítilo na ukazateli skóre 1:2. Potom ale přišla karlovarská kanonáda, v kolonce hosté se nakonec objevila devítka. Čestný úspěch Kohoutů si připsal do statistik Keller, který se po dlouhé době radoval z branky. Hanáci si tak do tabulky nepřipsali ani bod, navíc si hodně zkazili skóre.

2. kolo České sledge hokejové ligy, 13.10.2007, ZS Olomouc

APA VČAS Olomouc - SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary
1:9
(0:1, 1:3, 0:5)

Branky a přihrávky: 16:50 Keller (Geier L.) - 10:25 Berger (Kvoch), 15:30 Berger (Geier M.), 20:06 Berger (Kvoch), 22:32 Berger (Geier M.), 31:56 Geier M. (Berger), 37:40 Kvoch, 38:04 Kvoch (Berger), 41:41 Berger (Kvoch), 43:56 Berger (Kvoch).

Rozhodčí: Novotná, Kratochvíl.

Vyloučení: 1:0, využití: 0:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 104.

Průběh zápasu: 0:2, 1:2, 1:9.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín (31. Voženílek) - Veselý K., Mlčák, Brix (A) - Veselý J., Staněk, Vaverka, Keller, Havlík (A), Geier L. (C), Žíla, Beneš. Trenér: Jiří Janák, asistent: Ondřej Kubát.

Sestava SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary: Janoušek - Berger J. (C), Geier M., Nejedlý, Kvoch, janko, Lindák, Jeřábek, Frous, Kašpar.

Od úvodních minut byli Žraloci daleko aktivnějším týmem, ale nedařilo se jim vstřelit gól. V páté minutě měli Hanáci velké štěstí, Michal Geier totiž trefil břevno. O chvíli později střílel Kvoch, jeho rána byla tečována a skončila jen těsně vedle Hulínovy branky. Až v čase 10:24 se Nowaco radovalo. Kvoch vystřelil, Hulín puk jen vyrazil a dojíždějící Berger neměl problém s dorážkou. Karlovy Vary byly i dále daleko lepší, hrálo téměř bez přestávky v obranné třetině Kohoutů. Do první sirény už ale gól nepadl.

Až půl minuty po začátku druhého dějství zvýšily Vary své vedení. Po objetí kasy Olomouce se prosadil opět Berger. O zhruba minutu později přišel jediný světlý moment domácích. Po sérii chyb v karlovarském obranném pásmu se kotouč dostal až ke Kellerovi, kteří se mohl gólmana Janouška zeptat, kam puk chce. Ten mu zřejmě neodpověděl a tak Keller poslal kotouč po zemi do sítě, asistenci si připsal Geier ? 1:2. V čase 18:05 šel na trestnou lavici za podražení pykat Karel Veselý, Západočeši sice přesilovku nevyužili, ale vteřinu po návratu Veselého do hry udeřili. Trefil se Jiří Berger. O dvě minuty později to bylo 1:4. Michal Geier našel geniální přihrávkou před svatyní Kohoutů neobsazeného Jiřího Bergera a ten z první nedal Hulínovi šanci. Potom se několikrát vytáhl olomoucký strážce kasy. Nejprve dvakrát proti pokusům Kvocha a také proti nájezdu M. Geiera. Na druhé straně se do náznaku šance dostával domácí Libor Geier, přihrávka na něj však byla moc rychlá, gólman Janoušek vyjel z branky a touš schoval pod svou lapačku.

Do posledního dějství Hanáci vystřídali gólmana, mezi tyče se postavil Voženílek. Naopak Hulín se převlékl do hráčské výstroje a posílil obranné řady. Olomouc dávala prostor mládí a také nováčkům. Na ledě se tak častěji objevovali hráči jako Beneš, Mlčák, Žíla nebo Vaverka. O vítězství Žraloků bylo prakticky rozhodnuto. Karlovy Vary ale nic nepodcenily a dál hrály naplno. Voženílek musel ve 32. minutě vytáhnout pěkný zákrok po dělovce Kvocha. Ve 32. minutě se už ale prosadil Michal Geier po sólu přes polovinu hřiště. O šest minut později si Voženílek vybral slabší chvilku, když pustil Kvochovo nahození z poloviny hřiště. Za necelou minutu se radoval opět M. Geier, to už bylo 1:7. Ve 42. a 44. minutě přibyly na konto Varů další dvě branky, obě po spolupráci Kvocha a Bergera, zakončoval vždy kapitán hostů. Jiří Berger tak dal v zápase hned šest branek, na čtyři z nich mu přihrál Kvoch.

Ohlasy po utkání:
Ondřej Kubát (dočasný asistent trenéra, APA VČAS Olomouc): Očekávali jsme, že prohrajeme, očekávali jsme dokonce, že to bude takovým rozdílem. Naše taktika byla jasná. Počkat, než dostaneme tři góly a potom prostřídávat všechny hráče z toho širšího kádru. V první třetině jsme se drželi, i když zuby nehty, protože zápas vypadal od začátku jednoznačně, co se týká předváděné hry. Ve třetí třetině dostávali prostor i mladíci a nováčci, vyměnili jsme i gólmana, takže cílem bylo zahrát si.

Jiří Berger (kapitán, SKV Nowaco Sharks): Utkání mělo očekávaný průběh, myslím, že jsme si zahráli a my jsme spokojení. V první třetině to ještě nebylo ono, i když opticky jsme měli navrch, nedostávali jsme se tolik do šancí, ale na nohy nás postavil ten rychlý gól ve druhé třetině.