Sportovní organizace handicapovaných Olomouc

Festival neproměněných šancí Olomouce

Úvodní strana » Archiv » Festival neproměněných šancí Olomouce

SKV České Budějovice - APA VČAS Olomouc 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Z vytouženého gólu se mohli hosté radovat už po několika vteřinách od zahájení hry. Geier jel sám na branku, ale trefil pouze betony gólmana. Ve třetí minutě střílel od modré Derka, Švec byl ve střehu. Za další minutu se osmělili domácí. Závar před olomouckou brankou vyřešil Hulín. V 6. minutě našel Geier po dobré kombinaci ve středním pásmu úplně volného Brixe, ten nedokázal kotouč zpracovat. V polovině prvního dějství úháněli znovu osamocení J. Veselý s Derkou k brance, prvně jmenovaný střílel pouze po zemi, což bylo pro Švece snadné sousto. V 10. minutě domácí nebezpečně ohrozili olomouckou svatyni, tečovaná střela šla naštěstí mimo. O minutu později se sám mezi kruhy objevil obránce Brix, jeho střelu gólman chytil. Dvě minuty před první sirénou měli šanci znovu domácí, když se puk podivně odrazil od hrazení přímo před bránu, ale budějovický hráč zakončil nepřesně. Olomouc se dál v zápase střelecky trápila. Gól dala naposledy 15. října a všichni doufali, že střelecké prokletí se jí podaří prolomit. Velkou příležitost k tomu měl Staněk. Hned na začátku druhé patnáctiminutovky naproměnil svou šanci a vyražený kotouč Derka nedokázal ani na dvakrát  protlačit za Švece. Ve 23. minutě jeli dva českobudějovičtí útočníci na jediného obránce, jejich střela šla mimo brankovou konstrukci. Tři minuty před koncem druhé třetiny jel Keller sám na brankáře, jeho slabá střela skončila na Švecově hokejce. V čase 27:33 se ale radovali domácí. Z ojedinělého brejku se trefil Klíma. Kohoutům nezbývalo, než se pokusit o tlak v poslední třetině. Ten se opravdu dostavil. Největší smůlu měl ale Derka, když ve 34. minutě orazítkoval tyč. Za čtyři minuty nebezpečně tečoval střelu jednoho z olomouckých obránců, ta šla vedle. Dvě minuty před koncem odvolali hosté gólmana a zkusili hru v šesti. Sice se dostali do několika šancí, ale domácí poté demostrovali své umění podobné tomu olomouckému, když celou minutu ostřelovali prázdnou bránu a ani jednou se do ní netrefili.

Branky a přihrávky: 27:33 Klíma (Kálal)
Rozhodčí: -, vyloučení: 2:0, bez využití.
Diváci: 70

Sestava Č. Budějovic: Klíma, Pohanka, Švec, Kálal, Hlaváč V., Hlaváč J., Havelka, Dvořák, Pelikán, Podhradský, Kalina, Rumplík, trenér: Jan Rosický.

Sestava Olomouce: Hulín - Keller, Brix, Staněk, Geier - Derka, Stodola, Vaverka, K. Veselý, J. Veselý, Havlík, trenér: Jiří Janák.

Hlasy trenérů po zápase:
Jak byste zhodnotili dnešní utkání?
Rudolf Veselý (vedoucí mužstva Č. Budějovic): Vyrovnaný zápas. Olomouc měla smůlu s tyčkou. Chvíli jsme měli převahu my, chvíli Olomouc. Ta nakonec zariskovala.

Jiří Janák (Olomouc): Střelecká nemohoucnost. Nic víc...  Z mého pohledu jsme po většinu doby zápasu byli lepším mužstvem, avšak  udělali jsme dvě chyby a z nich inkasovali jeden gól.

Po dlouhých třech měsících se mohli Olomoučtí radovat z gólu, a to dokonce ze čtyř. Na jeden ovšem spotřebovali hromadu šancí...

SC Kolín - APA VČAS Olomouc 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Hned po úvodním buly se před Anderleho svatyni dostal Staněk, ale zblízka nedal. Poté prověřoval Hulína od modré Bejvl. Z první branky se překvapivě radovali domácí. Po několika individuálních hrubkách v obranném pásmu Olomouce se puk dostal až před Hulína, kde stál připravený Obořil. Ten nedal svou střelou pod horní tyč Hulínovi žádnou šanci. V 8. minutě to mohlo být o dva góly. Bejvl svou skákavou ránou vyděsil Hulína. V 10. minutě trefil J. Veselý zblízka tyč. Hned poté se ale radoval, když vyrovnal po Staňkově přihrávce ze závaru před kolínskou klecí. Třináct vteřin z druhé třetiny stačilo Hanákům na to, aby se dostali do vedení. Po samostatném úniku se trefil Staněk. Ve 26. minutě to bylo už 3:1. Puk se po několika střeleckých pokusech nakonec odrazil ke Kellerovi a ten svým prvním gólem kariéry poslal Kohouty do dvougólového trháku. Za minutu jel Derka v tomto zápase už  po několikáté a rozhodně ne naposledy sám na Anderleho, jeho zakončení však bylo žalostné. Tři minuty po nástupu do závěrečného dějství předjel Keller v bruslařském souboji Najbrta, ale špatně zakončil. Ve 36. minutě se konečně dočkal i Derka. Tento víkend již asi 15. samostatný brejk proměnil a uzavřel skóre na konečných 4:1. Těsně před koncem měl ještě jednu velkou šanci, jeho dorážka šla však mimo.

Branky a přihrávky: 3:46 Obořil (Kubeš) - 9:56 Veselý J. (Staněk), 15:13 Staněk (Keller), 25:34 Keller (Geier), 35:59 Derka (Veselý J.)
Rozhodčí: Dočekal, Hellerová, vyloučení: 0:1, bez využití.
Diváci:
30

Sestava Kolína: Anderle, Buhr V., Buhr R., Obořil, Bejvl, Dobruský, Kubeš, Táborská, Najbrt, trenér: S. Tejkal.

Sestava Olomouce: Hulín - Keller, Brix, Staněk, Geier - Derka, Stodola, Vaverka, K. Veselý, J. Veselý, Havlík, trenér: Jiří Janák.

Stanislav Tejkal (Kolín):
Pro nás to byl "osobák". Nejlepší zápas této sezóny, ovšem mohlo to být lepší. Hrajeme v malém počtu lidí. Máme jen jednu pětku, ke které dostřídávají různí hráči. Gólmana máme nového, zaučujeme se. Příští sezóna bude lepší. Začíná to vypadat jako hokej.

Jiří Janák (Olomouc): V první třetině byla naše hra velice špatná, hráči si nebyli schopni přihrát, držet si své posty, ani vystřelit. V úvodu druhé třetiny se hra uklidnila, sestava se ustálila a hráči se chytili jedním ušmudlaným gólem. Celkově se projevila opět naše největší slabina, že nejsme schopni dát gól. Na jednu branku spotřebujeme hodně vyložených šancí.

zveřejněno v sobotu 07.01.2006

Sponzoři

APA VČaS Olomouc Dobré místo pro život Konto bariéry 77 HCO Seritech sporthokej.cz Olomouc CANIS safety a.s. G3 Hokej.cz Chemolak WebovePrezentace.com