Dvanáctigólový příděl, Olomouc nezískala ani bod

Úvodní strana » Archiv » Dvanáctigólový příděl, Olomouc nezískala ani bod

Debakl v Karlových Varech

Hned třináct hráčů sedělo na střídačce Karlových Varů. Ty kromě kvantity disponují i velkou kvalitou hokejistů, a tak vstupovaly do zápasu v roli favorita. To potvrdily hned od začátku, postupně nasázely do olomoucké svatyně 8 fíků a radovaly se z vysoké výhry. Hanáci hráli nečistě, vyfasovali celkem 16 minut, k vidění byly i dvě šarvátky.

Po slavnostním začátku, kdy domácí tým představoval svého nového sponzora, se hned v úvodu duelu dostal do šance kapitán domácích J. Berger. Hulín ale svou branku tentokrát uhájil. Ovšem v čase 4:41 už lovil puk ze své sítě poprvé. J. Berger si ve vlastním oslabení po asistenci svého bratra Tomáše objel bránu a zavěsil pod víko. To, že Olomouc má problémy s hrou v početní výhodě, potvrdil za další čtyři minuty M. Geier. Po pěkné karlovarské kombinaci se dostal samotný před Hulína a bez problémů zvýšil na 2:0. V čase 9:08 vykřesal jiskru naděje Brix. Po několika kostrbatých přihrávkách se k němu dostal puk a obránce Hanáků propálil vše, co mu stálo v cestě. Místo honby za vyrovnáním však přišel třetí zásah do svatyně Kohoutů. Ve 12. minutě kopíroval M. Geier první gól J. Bergra, jenom s tím rozdílem, že po objetí branky přihrál svému parťákovi J. Bergerovi a ten se trefil přesně k levé tyči. Druhá třetina začala opět náporem Nowaca, ve 20. minutě nedokázal Brix ubránit J. Bergera a kapitán Žraloků mohl zkompletovat hattrick. Ani to nebylo vše. Olomouc se dostávala do útočného pásma jen výjimečně, vázla kombinace, k vidění byly nepřesné přihrávky. V čase 24:31 trnitou cestou středem útočného pásma domácích došel puk až před bránu, kde čekal připravený M. Geier, který s přehledem velkých útočníků zakončil. Olomoučtí rezignovali, hodně faulovali a trestná lavice byla neustále plná. Ve 28.minutě fauloval Karel Veselý, následně si chtěl pěstí vyřídit účty, ale nikdo z karlovarských pro to neměl pochopení. Veselý vyfasoval 2+2 minuty. Hned několik vteřin nato udeřily Vary po šesté. M. Geier ujížděl sám na bránu, tu netrefil, ale z dorážky se radoval Kvoch. Na 7:1 zvyšoval Jiří Berger, jenž mazaně zakončil své sólo. Gól mohl vstřelit i Hrbek, ve 42. minutě trefil Hulína jen do masku, od které se kotouč odrazil do břevna. V téže minutě byla k vidění i šarvátka. Opět Karel Veselý se v rohu kluziště popral s J. Bergerem a vyhrál na body. Oba hráči si šli odpočinout na trestnou lavici. Ani sedm gólů Západočechům nestačilo a dvě vteřiny před koncem zasadili nekoncentrovanému soupeři osmý zásah. Ze závaru se nemýlil M. Geier, který si tak připsal hattrick. Nejlepšími hráči Olomouce byli vyhlášeni Libor Hulín, Libor Geier a Rostislav Staněk.

SKV Sharks Karlovy Vary - APA VČAS Olomouc
8:1
(3:1, 3:0, 2:0)

Branky a přihrávky: 4:41 J. Berger (T. Berger), 8:02 M. Geier (J. Berger), 11:35 J. Berger (M. Geier), 19:20 J. Berger (M. Geier), 24:31 M. Geier (J. Berger), 28:51 Kvoch (M. Geier), 37:24 J. Berger (T. Berger), 44:58 M. Geier (Hrbek) - 9:08 Brix (Staněk)

Sestava Olomouce:

Sestava K. Varů: Janoušek - Bozděk, Frous, Kvoch, Janko, Hrbek, Nejedlý, Švec, M. Geier, Kašpar, Jeřábek, T. Berger, J. Berger (C). Trenér: Jiří Berger st.

Špatný konec na Spartě

Bez jakýchkoliv ambicí přijeli Olomoučtí do hlavního města k duelu se Spartou. Nakonec však byli velmi blízko dobrému výsledku. Dlouho drželi bezbrankový stav, ve druhé třetině sice inkasovali, ale v posledních čtyřech minutách zkolabovali a dostaly tři přesné zásahy.

Hanáci se se Spartou měřit nemohou. Vždyť za Prahu hraje hned pět reprezentantů, které z lavičky koučuje reprezentační trenér František Kovář. Proto se neočekávalo žádné překvapení. Kohouti paradoxně nebyli daleko od dobrého výsledku. Hned na začátku museli čelit sparťanskému tlaku, ve třetí minutě netrefil z těžké pozice Záluský prázdnou bránu. Pražané byli častějšími hosty před Hulínovou brankou, ale i Olomouc se občas dostávala do útočného pásma, kde několikrát ohrozila neprůstřelného Vápenku. Na začátku druhého dějství hráli hosté ve třech proti pěti, oslabení ale ubránili hlavně díky skvělým zákrokům Hulína. V jednadvacáté minutě měl blízko ke gólu Geier. J. Veselý nejprve vybojoval v rohu kluziště puk, přihrál Geierovi, ten si objel branku, ale zakončil slabě. Za další dvě minuty jel Brix s Geierem v přečíslení dva na jednoho, prvně jmenovaný pálil od modré nepřesně. V čase 24:03 se Sparta poprvé radovala. Zdeněk Krupička v sólo nájezdu po dvou kličkách zakončil zblízka k tyči. Karel Veselý se opět dostal do menší šarvátky se Záluským, oba museli jít zahřívat trestnou lavici. Pěkný výsledek si Hanáci pokazili v závěru. Čtyři minuty před koncem jeli Chadraba s Krupičkou na jediného obránce, urostlý útočník Sparty Chadraba zakončil samotný před brankou pod víko - 2:0. V čase 43:27 vstřelil po zemi šťastný gól Hornich. Hned z buly ve středovém kruhu ujel Krupička a po nájezdu vstřelil čtvrtou branku. Oba góly od sebe dělilo pouhých 12 sekund. Kohouti prohráli i svůj druhý zápas a v tabulce se propadli na třetí místo.

HC Sparta Praha - APA VČAS Olomouc
4:0
(0:0, 1:0, 3:0)

Branky a přihrávky: 24:03 Z. Krupička (Hornich), 40:43 Chadraba (Z. Krupička), 43:27 Hornich (Chadraba), 43:39 Krupička (Chadraba)

Rozhodčí: Kalandra D., Soukup M.
Vyloučení: 3:4.