Box ve Varech, na Spartě opět bez gólu

Úvodní strana » Archiv » Box ve Varech, na Spartě opět bez gólu

Ani jeden bod nepřivezli olomoučtí sledge hokejisté z výjezdu do Čech. V 5. kole České sledge hokejové ligy podlehli jak Karlovým Varům, tak i Spartě Praha. Hanákům se dokonce nepodařilo ani jednou skórovat. Místo kanadských bodů spíše hromadili trestné minuty. Celkem jich za oba zápasy vyfasovali 53.

Ve Varech se více boxovalo než hrálo

Přesně podle očekávání skončil zápas 5. kola České sledge hokejové ligy. Olomoučtí Kohouti museli v Karlových Varech skousnout vysokou porážku 5:0. Duel se vyvíjel jednoznačně už od úvodního buly. Žralokům se ale nedařilo proti tvrdě hrajícím Kohoutům dlouho skórovat. Nervozita byla patrná na obou mužstvech a tak se diváci dočkali i několika pěstních soubojů. Hanáci v utkání vyfasovali celkem 45 trestných minut.

5. kolo České sledge hokejové ligy, 15.12.2007, ZS Karlovy Vary

SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary - APA VČAS Olomouc
5:0
(0:0, 3:0, 2:0)

Branky a přihrávky: 19:34 Berger J. ( Hrbek), 26:38 Geier, 27:36 Nejedlý (Geier), 35:04 Lindák (Geier), 37:46 Geier (Hrbek).

Rozhodčí: Schöpf.

Vyloučení: 1:5, navíc Berger J. 5 + DKU (KVA), Stodola 5 + DKU, Brix 10 min. (oba OLO),využití: 1:0, v oslabení: 0:0.

Diváci: 70.

Průběh zápasu: 5:0.

Sestava SKV Nowaco Sharks Karlovy Vary: Bozděk - Hrbek, Kvoch, M. Geier, Nejedlý, J. Berger, Janko, Lindák, Jeřábek, Forgo, Kovářík. Trenér: J. Berger st.

Sestava APA VČAS Olomouc: Hulín - Veselý K., Brix (A) - Veselý J., Staněk, Vaverka, Havlík (C), Žíla, Keller, Stodola, Beneš, Mlčák. Trenér: J. Janák.

Hodně emotivní zápas byl k vidění v Karlových Varech. Aniž by to kdokoliv čekal, domácí a hostující hráči se do sebe několikrát pustili a hlavní rozhodčí Schöpf tak měl hodně práce. Nejprve ve 23. minutě si to rozdal Jiří Berger s Tomášem Mlčákem. Do souboje posléze najel i olomoucký Stodola, což nemohli ani ostatní hráči nechat bez povšimnutí a v obranném pásmu Hanáků se strhla pořádná mela. Rozhodčí ani nezasahoval, jenom si kontroloval, koho vyloučí. Trest na 5 minut plus do konce utkání dostal Jiří Berger a Jan Stodola, Tomáš Mlčák vyfasoval jen dvě minuty.

O chvíli později bránil vlastního gólmana opět pěstmi Mlčák, do souboje se ještě přimotal mimojiné Brix a rozhodčí ho vyloučil na dvě minuty. To se však Brixovi nelíbilo, slovně napadl sudího a tomu nezbylo nic jiného, než mu udělit ještě bonusovou desítku. A aby toho nebylo málo, pobili se ještě olomoucký Keller s karlovarským Jeřábkem. Oba to ale odnesli jen dvouminutovými tresty.

Olomouc vsadila vše na obranu, věděla, že uspět v Karlových Varech je nemožné. Do utkání navíc vůbec nezasáhl kapitán Libor Geier, který měl zvýšenou teplotu. Se sebezapřením chytal gólman Hulín, omezovala ho naražená žebra. Fit nebyl ani obránce Brix se svým vyhozeným ramenem.

V první třetině se Olomouci dařilo bránit, některé šance přečkala bez inkasovaného gólu se štěstím. Vary byly jednoznačně lepší, Olomouc vystřelila na bránu jen párkrát z vlastního pásma. Do jednoho náznaku šance se ale Kohouti dostali, Brix najížděl sám na gólmana Bozděka, ale Kvoch ho dostihl a sebral mu puk ještě před zakončením. Žraloci se dočkali prvního gólu až ve 20. minutě. Jiří Berger několikrát objel branku, přihrál si s Hrbkem a poté otevřel skóre. Po již zmíněných bitkách a šarvátkách se podařilo domácím proměnit přesilovou hru. Po samostatné akci se prosadil Michal Geier. Neuběhla ani minuta a na ukazateli skóre svítil stav 3:0. To se prosadil Luboš Nejedlý.

O přestávce si především Olomoučtí schladili hlavy, aby opět mohli hrát hokej. O výsledku bylo sice již rozhodnuto, přesto se snažili hosté neinkasovat. To se nepovedlo. Ve 36. minutě předvedla defenziva Hanáků hrubici, Michal Geier našel před bránou úplně volného Petra Lindáka, pro kterého nebyl problém doklepnout touš do poloprázdné branky. O chvíli později se Žraloci radovali znovu, Hulína prostřelil opět Michal Geier. Domácí si tak do tabulky připsali tři body.